Szukasz samochodu za granicą? Poznaj internetową autogiełdę Adesa.eu!

[Artykuł sponsorowany]
Sprowadzanie i sprzedaż używanych samochodów z zagranicy to w Polsce niezwykle popularny i intratny biznes. Coraz zamożniejsze społeczeństwo, a także różne okoliczności, na przykład ograniczenie ruchu diesli w Niemczech i innych krajach, sprawiają, że handel kwitnie a przez naszą zachodnią granicę płynie wartki strumień używanych aut z zagranicy. Jak jednak wyszukiwać najkorzystniejszych okazji? Gdzie szukać wiarygodnych kontrahentów i samochodów w atrakcyjnych cenach? Z całą pewnością warto bliżej zainteresować się autogiełdą dla profesjonalnych handlarzy – Adesa.eu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego sprzedaż samochodów z zagranicy wciąż będzie opłacalnym biznesem i dlaczego warto szukać pojazdów na internetowych giełdach samochodów, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Sprzedaż aut z autogiełdy online – czy to dobry pomysł na biznes?

Popyt na samochody w Polsce nie maleje. Najlepiej świadczyć o tym mogą liczby. Według Głównego Urzędu Statystycznego w naszym kraju zarejestrowanych jest blisko 30 milionów samochodów – w ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba ta wzrosła o mniej więcej 7,5 miliona. Największą grupę – bo ponad 22,5 miliona – stanowią auta osobowe. Sprawia to, że liczba aut w Polsce bardzo szybko zbliża się do 700 sztuk na 1000 mieszkańców. To wynik znacznie powyżej europejskiej średniej, który oscyluje około 600 aut na 1000 mieszkańców. Nic nie wskazuje, żeby ten trend miał się wkrótce odwrócić – wręcz przeciwnie są przesłanki, które mówią, że liczba aut w Polsce jeszcze wzrośnie. Jednym z czynników jest między innymi częściowe ograniczenie ruchu diesli w Niemczech. Nasi zachodni sąsiedzi pozbywają się więc samochodów z takim silnikiem. Większa podaż wpływa na obniżkę cen. Wykorzystują to handlarze, którzy przeczesują autogiełdy, wyszukują najciekawszych okazji, a następnie sprzedają je z dużym zyskiem w Polsce. Podsumowując, należy bez chwili zawahania stwierdzić, że sprzedaż aut z zagranicy to w Polsce wciąż biznes z dużym potencjałem.

Samodzielna wyprawa czy internetowa giełda samochodów?

e-commerceŻeby jednak osiągnąć sukces w tej branży trzeba zdobyć dostęp do sprawdzonych samochodów w atrakcyjnych cenach. Najprościej jest pojechać i odwiedzić osobiście kilka komisów w Niemczech czy innych krajach zachodnich. To jednak nie jest do końca dobre rozwiązanie. Czasem uda się kupić ciekawy samochód, ale równie dobrze może okazać się, że wyprawa okazała się daremna i wrócić z niczym. O wiele lepszym rozwiązaniem jest przeglądanie autogiełd online. Najlepiej jednak od razu skupić się na internetowych aukcjach samochodów z zagranicy dla profesjonalnych handlarzy, a nie prywatnych kupców. Jedną z największych autogiełd online w Europie jest adesa.eu. To platforma tylko dla osób prowadzących działalność gospodarczą, więc za każdy zakupiony samochód można otrzymać fakturę to jednak niejedyna zaleta tego serwisu.

Adesa.eu – autogiełda dla profesjonalnych handlarzy

Autogiełda adesa.eu jest niezwykle prosta w obsłudze. Zacząć trzeba od przeglądania aukcji pod adresem: https://www.adesa.eu/pl/findcar. Tam dostępne są auta od sprzedawców z wielu krajów Europy Zachodniej – przede wszystkim Niemiec, ale również Belgii, Holandii, Francji czy Włoch. Kwestią, która zasadnicza odróżnia tę autogiełdę online od podobnych serwisów, jest konstrukcja ogłoszeń. Aby stworzyć internetową aukcję samochodową, należy wypełnić szablon ogłoszenia i szczegółowo opisać tam stan pojazdu – nie tylko podstawowe informacje, ale również wszystkie detale dotyczące stanu technicznego i wizualnego. Dzięki temu kupujący ma pewność, że wie wszystko o samochodzie, który chce kupić. To znacznie zmniejsza ryzyko zakupu przysłowiowego kota w worku. Adesa.eu mocno stawia też na wsparcie handlarzy. W związku z tym, że wiele transakcji przebiega między przedsiębiorcami z różnych krajów, organizator autogiełdy zapewnia pomoc w kontekście przekazywania i tłumaczenia dokumentacji, a także przy ewentualnej organizacji transportu do kraju docelowego. Podejmuje się także mediacji w razie jakiejkolwiek spornej sytuacji. Dzięki temu obie strony transakcji czują, że są traktowane na uczciwych zasadach.

Warty podkreślenia jest także niezwykle szeroki asortyment na autogiełdzie Adesa. Samochodów na handel mogą szukać tam zarówno właściciele komisów, którzy zajmują się sprzedażą popularnych samochodów w przystępnych cenach, jak i handlarze, którzy skupiają się na konkretnych markach czy typach pojazdów na przykład segmentu premium lub terenowymi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *