Szybka pożyczka na samochód – sprawdź ile dostaniesz

Jeśli planujesz kupić samochód, prawdopodobnie znasz już markę i model i wiesz, co jest dla Ciebie najlepsze. To może nie być aż tak ekscytujące, ale wybór odpowiedniej firmy z branży finansowej jest również ważny, dzięki temu że dobrze wybierzesz możesz dostać tyle ile potrzebujesz. Natomiast dokonanie złego wyboru pożyczkodawcy może źle wpłynąć na całość kredytu. Więc zastanów się nad tym, by poświęcić trochę czasu na rozważenie opcji. W końcu, jeśli kredyt zostanie zatwierdzony, prawdopodobnie przez kilka lat będziesz złączony poprzez umowę z wybranym kredytodawcą.

Pięć czynników do rozważenia przy poszukiwaniu kredytu na samochód

Pożyczki samochodowe mają różne rozmiary, a nie wszystkie firmy zajmujące się finansami samochodowymi oferują to samo. Niezależnie od tego, czy chcesz sfinansować nowy czy używany samochód – znalezienie pożyczkodawcy, który zapewni odpowiednią usługę, może zaoszczędzić czas. Ponadto nie wszyscy kredytodawcy akceptują wnioski od konsumentów o każdym rodzaju kredytu.

Portal o finansach osobistych Abc PożyczkiPoszukaj pożyczkodawcy, który ma ofertę interesującą dla ciebie. Aby sprawdzić ile dostaniesz najlepiej zorientujesz się korzystając ze specjalnego kalkulatora kredytu samochodowego. Kredytodawcy oferujący pożyczki online zwykle udostępniają taki na swoich stronach internetowych. Dzięki temu dowiesz się czy możesz liczyć na 10 czy nawet 100 tysięcy złotych pomocy kredytowej, biorąc pod uwagę sytuację finansową w jakiej obecnie się znajdujesz.

Oczywiście są też kredytodawcy, którzy przyjmuje wnioski na pożyczki samochodowe niemalże od wszystkich kandydatów – w tym także tych o złej historii kredytowej, ale zwykle suma na jaką można sobie wtedy pozwolić nie jest zbyt wygórowana.

Poza odpowiednim typem pożyczki, sprawdź ważne czynniki, takie jak:

  • stawki kredytu na auto;
  • możliwość ubiegania się o kredyty samochodowe online;
  • możliwość ubiegania się o wstępne zatwierdzenie;
  • czy firma pożyczkowa współpracuje z siecią salonów sprzedaży i czy zapewnia użyteczne narzędzia, zasoby i aplikacje, aby ułatwić proces zakupów.

Pozyskiwanie kredytu na samochód może być skomplikowane, więc pomyśl o znalezieniu firmy, która oferuje jasne, pomocne informacje i jest dostępna, kiedy jej potrzebujesz: nie tylko wtedy, gdy składasz wniosek, ale także przez okres jego trwania. Najlepiej, kiedy kredytodawca dostępny przez czat, e-mail i telefon.

Koszty i opłaty – niektóre firmy zajmujące się finansowaniem samochodów nakładają na konsumentów obowiązek ubiegania się o kredyty samochodowe lub zawierają ukryte opłaty w umowach finansowych. Musisz również sprawdzić, czy istnieją wczesne opłaty za spłatę, jeśli chcesz wcześniej spłacić saldo pożyczki.

Najlepiej jednak znajdź kredytodawcę, który nie pobiera opłat za zgłoszenie, nie ukrywa opłat ani nie pobiera opłat za wypłatę. Przed złożeniem wniosku o finansowanie z własnej inicjatywy, należy przejrzeć bardziej szczegółowe punkty w sekcji ograniczeń pożyczkodawcy. Umożliwi to sprawdzenie, czy preferowane warunki spełniają również wymagania firmy zajmującej się finansami samochodowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *