Chcesz być szybszy niż samochód? Postaw na suplementy!

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz biegać, czy jesteś na dobrej drodze do następnego maratonu, zapewne zdajesz sobie sprawę z korzyści płynących z pożywnej diety i bezpiecznego treningu. Zdobywanie odpowiednich witamin i minerałów jest zawsze ważne, ale tym bardziej, jeśli zużywasz dużo energii.

Codzienna dawka odpowiednich suplementów dla twojego organizmu może być kluczowym składnikiem, który pomaga osiągnąć nowe cele fitness. Ale czasami trudno jest ustalić, jakie https://rawnutrition.eu i obecne w nich witaminy i minerały są najważniejsze. Zebraliśmy kilka rekomendacji, aby Cię ożywić i przygotować do działania!

Magnez

Ten niezbędny minerał odgrywa dużą rolę w wytrzymałości. Jest to kluczowy suplement dla biegaczy, ponieważ jest to jeden z minerałów, który łatwo się wyczerpuje podczas ćwiczeń. Aby mięśnie działały prawidłowo i regenerowały się, potrzebujesz zdrowej dawki tego minerału. Ważne jest, aby uzupełniać poziom magnezu suplementami, jeśli ćwiczysz intensywnie, ponieważ niedobór może prowadzić do skurczów i osłabienia kości.

Magnez jest niezbędny, aby organizm mógł wchłonąć inne niezbędne witaminy i minerały, takie jak wapń. Poza tym:

  • pomaga zapobiec skurczom mięśni,
  • zapewnia mocne kości i mięśnie,
  • wspiera zdrowie układu sercowo-naczyniowego,
  • wspiera funkcje nerwowe.

Ważne jest, aby w diecie znalazły się bogate w magnez źródła żywności, takie jak zielone warzywa liściaste, orzechy i nasiona, wodorosty oraz nieprzetworzone ziarna, takie jak owies i gryka. Picie wody źródlanej i mineralnej pomaga również uzupełniać poziomy. Dostarczenie wystarczającej ilości magnezu może być trudne nawet przy zróżnicowanej diecie, dlatego suplementacja jest doskonałym sposobem na utrzymanie poziomu magnezu.

Glukozamina

Jeśli chcesz być na bieżąco jak najdłużej, kluczem jest sprawienie, by zdrowie stawów było priorytetem. Siarczan glukozaminy jest naturalnie występującym elementem budulcowym tkanki stawowej i odgrywa istotną rolę w utrzymaniu zdrowia stawu.

W organizmie glukozamina znajduje się w więzadłach, ścięgnach i chrząstce. Jest niezbędny do syntezy białek i tłuszczów ochronnych lub „lipidów” w organizmie. Białko może pomóc mięśniom w regeneracji, a tłuszcze zapewniają energię i smarowanie – szczególnie w stawach. Nie ma go w naszej diecie, więc suplementacja to świetny sposób na utrzymanie poziomów glukozaminy w naszym ciele.

Witamina D

Witamina D, znana również jako „witamina słoneczna”, jest niezbędna dla zdrowych kości, dlatego jest kluczowym suplementem dla biegaczy. Niektóre badania pokazują, że niski poziom witaminy D może zwiększać ryzyko urazów sportowych, ponieważ ten składnik odżywczy jest tak niezbędny dla zdrowia kości.
Ponadto witamina D odgrywa kluczową rolę w kilku procesach ważnych dla optymalnej wydajności sportowej, w tym skurczach mięśni, stymulacji nerwów i układu odpornościowego.

Witaminy D występują w dwóch postaciach, witaminy D2 (ergokalcyferol) ) i witaminy D3 (cholekalcyferol). Badania wykazały, że D3 jest silniejszą formą i jest lepiej wchłaniana i wykorzystywany niż D2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *