Tani garaż? To możliwe!

White Garage Door

Własny garaż jest marzeniem wielu kierowców, jednak nie każdy może sobie pozwolić na jego realizację ze względu na wysoki koszt i nakłady pracy. Jednakże korzyści wynikające z garażowania własnego samochodu sprawiają, że użytkownicy aut szukają tańszej alternatywy.

Własny garaż – korzyści

Posiadanie własnego pomieszczenia parkingowego daje duże poczucie spokoju i komfortu. Doskonale zdają sobie z tego sprawę właściciele przydomowych garaży na swojej działce. Trzymanie samochodu “pod chmurką” wiąże się nie tylko z ryzykiem kradzieży czy też uszkodzenia go przez chuliganów, ale oznacza również częstsze awarie. W dalszej perspektywie brak garażowania przekłada się na krótszy czas żywotności auta i masę pieniędzy zostawionych u mechaników i blacharzy. Samochód narażony jest na ciągłe oddziaływanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak skrajne temperatury, woda opadowa, promienie UV oraz zanieczyszczenia.

Oznacza to znacznie większe zagrożenie korozją, która może zacząć rozprzestrzeniać się zarówno w zakamarkach karoserii, jak i podwozia. Brak garażu wiąże się także z codziennymi niedogodnościami typowymi dla danego sezonu. Zimą trzeba walczyć z odśnieżaniem czy też zeskrobywaniem lodu z szyb auta, latem zaś wnętrze pojazdu przypomina piekarnik.

Garaże blaszane jako alternatywa

Ponieważ budowa własnego garażu od podstaw nastręcza wielu kłopotów, dobrą opcją jest postawienie taniego garażu blaszanego z gotowych komponentów. Zaletą takiego rozwiązania jest łatwość i krótki czas montażu konstrukcji, a co za tym idzie duża oszczędność nakładów finansowych. W przypadku takiego obiektu nie jest wymagane pozwolenie budowlane, jeżeli jego powierzchnia nie przekracza 25 m2. Mimo wszystko nie zaszkodzi dopytać się dodatkowo w Urzędzie Gminy bądź Miasta czy specyficzne warunki terenu takiego pozwolenia nie wymagają. Konstrukcja blaszana jest ponadto niezwykle mobilna i niewielkim kosztem możemy przetransportować ją w przypadku zmiany miejsca zamieszkania lub innej konieczności zmiany lokalizacji “blaszaka”. Nabywcy często martwią się o to, czy gotowy garaż metalowy jest trwały i bezpieczny i czy nie trzeba będzie za jakiś czas ponosić kosztów naprawy lub nawet postawienia konstrukcji od nowa. Niepotrzebnie. Jeżeli gotowy garaż zostanie prawidłowo zakotwiczony do podłoża, nie zaszkodzą mu silne wichury.

Dzięki mocnemu szkieletowi również opady śniegu nie stanowią większego zagrożenia, szczególnie jeżeli dach garażu będzie posiadał spad. Znając obawy klientów, producent daje na swoje wyroby rękojmię w postaci rocznej gwarancji na garaż blaszany. U producenta garazemetalowe.pl, dostępnych jest wiele obiektów tego typu.

Od najprostszych modeli z blachy ocynkowanej po dwuspadowe garaże akrylowe lub też dwustanowiskowe konstrukcje wykonywane na zamówienie. Ze względu na lekkość prefabrykatów i prostotę konstrukcji realizacja przedsięwzięcia trwa do dwóch tygodni. Wiele elementów garażu możemy dobrać do naszych potrzeb. W ofercie dostępne są standardowe drzwi dwuskrzydłowe lub brama uchylna. Niewielkie nakłady, jakie wniesiemy w montaż i cenę naszego “blaszaka” dostępnego w garazemetalowe.pl, są niewspółmierne do korzyści takich jak dłuższa żywotność naszego samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *