Tańszy wynajem auta – jak to zorganizować?

Jeśli chodzi o wynajem auta, właściwie każdy ma świadomość, że odbiór samochodu na lotnisku lub dworcu miejskim zwykle kosztuje więcej niż odbiór w centrum miasta. Zatem, jeśli nie potrzebujesz samochodu natychmiast po przyjeździe, sprawdź tańszy wynajem z ceną odbioru w centrum miasta. Ale odbiór z lotniska lub dworca może być nadal tego wart – wiele miejsc do wynajęcia w mieście ma krótsze godziny (i może zamknąć w południe) lub są pochowane w labiryncie wąskich uliczek.

Weź również pod uwagę ruch uliczny – może być łatwiej jechać z lotniska lub dworca kolejowego niż garaż w centrum miasta. Przed wybraniem lokalizacji wynajmu znajdź ją na mapie. Niektóre agencje wynajmu dostarczają samochód do hotelu – za opłatą.

Zwykle samochody są wynajmowane w okresach 24-godzinnych, więc ostrożnie wybieraj czasy odbioru i odbioru – jeśli odbierzesz samochód o 10 rano pierwszego dnia i oddasz go w południe ostatniego dnia, zostaniesz obciążony opłatą wynajem na cały dzień na te dwie godziny. Nie rezerwuj czasu odbioru wcześniej, niż naprawdę potrzebujesz samochodu. Zarezerwuj czas dostarczenia, który przypada w godzinach pracy tej lokalizacji (lub upewnij się, że w miejscu, w którym się znajduje, znajduje się pole odbioru po godzinach).

Więcej wskazówek dotyczących wynajmu samochodu

Czasami sensowne jest rozpoczęcie i zakończenie wynajmu samochodu w różnych miastach. Wypożyczanie w jedną stronę jest często bezpłatne w tym samym kraju, ale wyjazd do innego kraju będzie prawdopodobnie kosztował więcej. Spodziewaj się opłat w wysokości 100–300 zł, ale jeśli punkty początkowy i końcowy są dość daleko od siebie lub jeśli punkt odbioru jest nietypową lokalizacją, koszt ten może przekroczyć 1000 zł. Niektóre miejsca wydają się szczególnie drogie w przypadku jednokierunkowych podróży transgranicznych np.:

  • Włochy,
  • Hiszpania,
  • Skandynawia,
  • dalekowschodnia Europa.

Dodatkowy koszt wynajmu w jedną stronę nadal może być tego wart, jeśli pozwoli Ci zaoszczędzić bardzo dużo czasu na powrót do pierwszego kraju. Ale jeśli ostatni etap podróży nie jest zbyt daleko od granicy kraju, w którym zacząłeś, niewielka korekta twoich planów wynajmu może znacznie zaoszczędzić. Powiedzmy, że wynajmujesz samochód we Francji na podróż, która kończy się w Barcelonie. Wysadzając samochód we Francji (w mieście na Perpignan, tj. Jak najbliżej granicy) i wskakując do pociągu do Barcelony, możesz zaoszczędzić naprawdę sporo.

Podczas rezerwacji w miejscach takich jak https://ckcorp.auto.pl/ zapytaj również o dostępne opcje (i związane z tym koszty), jeśli zmienisz plany na trasie i chcesz oddać samochód w biurze w innym mieście lub w innym terminie.

Otrzymuj oferty na tygodniowe czynsze. Zazwyczaj im dłuższy okres wynajmu, tym mniej będzie kosztował dziennie. Może się okazać, że wynajem na pełne siedem dni kosztuje tyle samo, albo nawet mniej niż pięć lub sześć dni.

Sprawdź dwukrotnie przeliczniki walut przy porównywaniu cen. Niektóre zagraniczne witryny firm wynajmujących używają fałszywych współczynników konwersji, dzięki którym cena wygląda na tańszą niż cena, która faktycznie pojawi się na rachunku karty kredytowej. Zwróć na to uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *