Test najlepszych okularów dla kierowców – sprawdzamy jakość czołowych marek

af-lp-gr-bnr-driving

Przed zapisaniem się na kurs prawa jazdy musimy udać się na obowiązkowe badania lekarskie.Ich istotnym elementem jest sprawdzenie stanu wzroku. Drobne wady mogą nawet nie zostać wykryte, w związku z czym i tak zapewne otrzymamy pozytywny wynik. W tej sytuacji musimy jednak sami zadbać o stan swoich oczu, np. poprzez dobór odpowiednich okularów. Bez ich posiadania stwarzamy duże niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu drogowego. Przyglądamy się wiodącym producentom na rynku i ich czołowym modelom okularów.

Glassini

Firma ta specjalizuje się w segmencie okularów przeciwsłonecznych. Stawia na wysoki design połączony z funkcjonalnością. Najmocniejszą stroną jej produktów jest nawet siedmiostopniowa regulacja poziomu przyciemnienia za pomocą specjalnych przycisków. W ciągu bardzo słonecznego dnia możemy ochronić swoje oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, natomiast w nocy eliminujemy rażące światła, np. latarni lub podświetlanych reklam. Sporym atutem jest również duża wygoda noszenia, za sprawą ich lekkości i gumowanej powierzchni oprawek, która dodatkowo jest łatwa do utrzymania w czystości. Odrobinę słabszy w działaniu jest dosyć szybko zużywający się filtr polaryzacyjny, zwłaszcza w przypadku starszych modeli okularów Glassini. Nowsze produkty powinny spełniać oczekiwania klientów w stu procentach.

Lozano

Producent ten wykorzystuje szwajcarskie technologie wykonania oraz znakomite wzornictwo. Ich okulary są dedykowane przede wszystkim kierowcom oraz osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Wyróżnikiem produktów marki Lozano jest ich duża trwałość, potwierdzona wytrzymałością oprawek wykonanych ze stopu aluminium i magnezu. Cechują się również niebanalnym wyglądem i bogatą paletą kolorystyczną. Wybrane modele posiadają nawet pięciowarstwowy filtr polaryzacyjny, dzięki któremu jazda w pełnym słońcu nie powinna stanowić żadnej przeszkody. Firma Lozano zajmuje jedno z wiodących miejsc wśród marek plasujących się w nieco niższym standardzie niż wspomniani konkurenci. Produkowane przez nich okulary polecane są użytkownikom ceniącym prostotę i niewygórowane ceny.

Ray-Ban

Jest to najlepiej sprzedająca się marka okularów klasy premium na świecie. Kierowcy wybierający produkty tego producenta otrzymują najwyższą jakość wykonania oraz oryginalny wygląd, głównie za sprawą niespotykanych nigdzie indziej kształtów oprawek. Firma Ray-Ban posiada całą rzeszę zwolenników, jednak nie wszyscy podzielają pozytywne opinie. Sceptycy twierdzą, że płacimy tylko za markowy produkt, który służy wyłącznie do pochwalenia się nim przed znajomymi. Ta opinia jest nieco krzywdząca, ponieważ to właśnie stosowana technologia potwierdza czołową pozycję Ray-Ban spośród wszystkich marek okularów na świecie. W ich ofercie znajdziemy doskonałe okulary przeciwsłoneczne, z jedną z najlepszych polaryzacji na rynku. Zdecydowanie największym plusem jest zastosowana funkcja korekcyjna, dzięki której nasz wzrok jest jeszcze bardziej wyostrzony. Z takimi szkłami będziemy w stanie zauważyć każdy szczegół, co ma niezwykle istotne znaczenie w przypadku prowadzenia samochodu.

Opracowano wspólnie z przychodnią okulistyczną Oftaldent

2 komentarze “Test najlepszych okularów dla kierowców – sprawdzamy jakość czołowych marek”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *