Transport ciężkich maszyn i urządzeń – z czyich usług skorzystać?

Przy transporcie maszyn i urządzeń zalecane jest zlecenie takiego działania profesjonalnej firmie, która posiada odpowiedni sprzęt, skrzynie pakunkowe itp. Przy takim transporcie nie należy działać pochopnie, ani polegać na przypadkowych osobach nawet, jeśli mają samochody ciężarowe. Są maszyny, które wymagają pomocy dźwigu, oraz specjalnej ekipy, ponieważ pomimo swojego ogromu i ciężaru, mogą być jednocześnie delikatne (np. ich elektronika sterująca). W takim wypadku powierzenie ich nieprofesjonalistom, może narazić firmę na olbrzymie straty. Nawet – jeśli firma zaoszczędzi na transporcie, może stracić na uszkodzonych maszynach.

Żadnej firmie takie działanie nie będzie się opłacało. Firma transportowa, oferująca usługi przewożenia ciężkich maszyn i urządzeń będzie wiarygodna, jeśli posiada wykwalifikowany i fachowy personel, prowadzi jednocześnie szkolenia z zakresu technik transportu, oraz BHP. Posiada bazę sprzętowo – transportową – czyli samochody ciężarowe o różnej ładowności, tonażu, a także przeznaczeniu. Firma z jedną wywrotką i kontenerowcem nie jest zbyt wiarygodna. Takich samochodów powinno być więcej. Równie pożądane są odpowiednie urządzenia, jak np. podnośniki hydrauliczne, czy wózki transportowe. Nikt także nie wyobraża sobie firmy transportowej, podnoszącej ciężkie towary na sznurach. Od tego są specjalne pasy i tych na pewno nie powinno zabraknąć. Oprócz pasów potrzebne są także specjalne wciągarki oraz wszelkiego typu folie, tektury, flizelina, wypełniacze styropianowe, czy koce przemysłowe. Jedną z najważniejszych rzeczy jest posiadanie przez taką firmę pełnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, czy też utraty mienia (zagubienia ważnych części, czy nawet kradzieże). Takie sytuacje nie mogą się zdarzyć.

Szukamy odpowiedniej firmy

wuko WarszawaAby zweryfikować wszystkie prawidłowe zachowania i cechy danej firmy, najlepiej wybrać się do ich siedziby i zapoznać się z ich parkiem maszynowym oraz technicznym (warto zainteresować się profesjonalnym partnerem wykonującym przenoszenie maszyn). Przeanalizować ofertę cenową oraz usługi jakie mają zostać zlecone i wykonane. Bardzo ważne jest, aby całość przedsięwzięcia została dokładnie przedstawiona, czyli: co i jak będzie przewożone oraz jaki czas jest na to przeznaczony. Każda firma chce normalnie działać, a przestoje nie są pożądane. Jeśli firma przewozowa zaproponuje zbyt długi okres wykonania usługi, warto poszukać innej i zweryfikować ofertę. Czasami lepiej jest zapłacić więcej. Przecież maszyny i urządzenia jakie chcemy przewozić, są dla firmy wyjątkowo cenne, ponieważ to one zarabiają na jej utrzymanie. Uszkodzenia, czy zniszczenia nie są nikomu potrzebne. Oczywiście, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czy nieszczęśliwych wypadków może zwrócić koszty ewentualnych wypadków. Jednak wtedy – przy braku maszyn – firma może mieć przestoje. A to nie jest zbyt dobre. Wyeliminowanie z rynku choćby na krótki czas, zachęca konkurencję, która może przejąć część klientów. Dlatego wybranie odpowiedniej firmy przewozowej jest takie ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *