Tuning samochodów terenowych – Dacia Duster, Volkswagen Amarok

044

Ostatnimi czasy tuning samochodów stał się niezwykle popularny zarówno w miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Wciąż jednak niewielu ludzi wie, czym dokładnie charakteryzuje się to działanie, i do czego służy. Tuning to nic innego jak modyfikacje wprowadzane w samochodzie, zazwyczaj w jego układach napędowych, paliwowych, oraz całego podwozia, który powoduje polepszenie parametrów działania samochodu, który np. staje się szybszy, wydajniejszy, wytrzymalszy na niesprzyjające warunki podłoża.

Modyfikacje te doczekały się dwóch odłamów – miejskiego, i wiejskiego, jednak dobrze przeprowadzony tuning wciąż ceni się wysoko, a jego efekty doceniane są na całym świecie w gronie elitarnych kierowców rajdowych, ale i także kierowców – amatorów, którzy lubią poszaleć sobie na nierównym i trudnym podłożu. Dwoma takimi samochodami, których modyfikacja prezentuje wszystko co najlepsze w samochodzie, i które docenili ludzie, których zawód wiąże się z przemieszczaniem się po ciężkich, błotnistych terenach, np. ratownicy górscy, są Dacia Duster, oraz Volkswagen Amarok.

Co łączy te dwa auta?

Oba samochody, o których mowa, czyli Dacia Duster, oraz Volkswagen Amarok, nie są klasycznymi samochodami, które można spotkać na ulicy, lecz spełniają wysokie wymagania, zarówno pod względem wystroju wnętrza, jak i ogólnej funkcjonalności. Przeznaczeniem tych samochodów jest poruszać się głównie po nierównych, i trudnych do pokonania terenach, dlatego zdobyły zaufanie i popularność wśród grup ratowniczych, służb mundurowych, których zadaniem jest właśnie przemieszczanie się po tego rodzaju terenach.

Dacia Duster

Zacznijmy od Daci Duster – marka tego samochodu jest znana od dawna, jednak jej najnowsza wersja spędza sen z powiek najbardziej wyrafinowanym koneserom samochodowym. Nowa Dacia została poddana wielu poprawom, dzięki czemu jej udoskonalona wersja wzbogacona została o dodatkowe możliwości terenowe. Samochód ten to nie tylko estetyczny wygląd, piękne wnętrze, i sprawdzona marka, lecz przede wszystkim dobrej jakości auto, któremu nie straszny jest nierówny, choćby błotnisty teren. Modyfikacje wzbogaciły je w możliwości które dotychczas nie były zbyt popularne. Więcej szczegółów na temat tego zmodyfikowanego samochodu można znaleźć na stronie: http://overlimit.com/pl/page/dacia-duster-overlimit.html.

Volkswagen Amarok

Samochód, który konkuruje z Dacią Duster na poziomie swoich możliwości, oraz przede wszystkim opcji ulepszenia i poddania dodatkowym modyfikacjom, jest Volkswagen Amarok, który różni się nieco wyglądem zewnętrznym od Dacii, posiadając status pickup. Dzięki innowacjom które przeszedł, łączy typową dla swoich korzeni Volkswagena z niespotykanym dotychczas przystosowaniem terenowym, dzięki czemu na równi z Dacią Duster samochód ten jest wybierany przez ludzi, którzy potrzebują dobrego środka transportu po ciężkich i trudnych terenach górskich, błotnistych itp. Volkswagen Amarok sprawia wrażenie bardzo masywnego i ciężkiego samochodu, jednak poruszając się nim to wrażenie całkowicie znika, a z wszelkimi przeszkodami na drodze radzi sobie wyśmienicie.

Seria modyfikacji które są dostępne dla tego modelu Volkswagena wychodzą naprzeciw potrzebom klienta, i sprawiają, że auto zyskuje jeszcze więcej w oczach potencjalnych nabywców. Nieco więcej informacji o Volkswagenie Amarok można uzyskać na stronie internetowej: http://overlimit.com/pl/page/volkswagen-amarok-overlimit.html

Podsumowanie

Te dwa auta są niewątpliwie perełkami na obecnej giełdzie samochodowej. Łączą dwa nurty, które dotąd były nie do pogodzenia – wygodę użytkowania oraz funkcjonalność niezależnie od terenu. Dacię Duster oraz Volkswagena Amarok łączy również fakt, że oba te auta da się dodatkowo zmodyfikować, więc kres ich możliwości w jeździe na trudnym podłożu jest wciąż nieznany. Samochody te są warte swojej ceny, i zdecydowanie opłaca się podjąć dodatkowych działań, by zarówno Dacia, jak i Volkswagen mogły spełniać swoje zadanie stuprocentowo. Więcej na temat modyfikacji i tuningu tych aut można dowiedzieć się na stronie: http://overlimit.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *