Twój warsztat samochodowy tonie w długach? Jak obliczyć zdolność kredytową?

Prowadzenie warsztatu samochodowego to dobry i sprawdzony pomysł na biznes, na który decyduje się wiele osób widzących swoja przyszłość w branży motoryzacyjnej. Jednak, podobnie jak w przypadku każdej innej firmy, warsztat nie zawsze dobrze sobie radzi i jego prowadzenie może okazać się problemowe. Wiele osób sięga wtedy po różne kredyty czy pożyczki, których celem jest uratowanie biznesu. Czasem jednak okazują się one początkiem jego końca.

Aby warsztat samochodowy tonął w długach, nie trzeba zbyt długo czekać. Jeśli lokalizacja jest kiepska, a usługi na wyjątkowo niskim poziomie, warsztat raczej nie będzie cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Jednak, nawet jeśli nie będzie miał dochodów, właściciel biznesu musi co miesiąc regulować wiele róż nich należności. Czasem są to jedynie opłaty urzędowe czy za wynajem, czasem trzeba też spłacać różne kredyty bankowe. Warto więc szybko szukać rozwiązań finansowych, zanim biznes całkowicie pochyli się ku upadkowi.

Na kłopoty – kredyty konsolidacyjne

Z pomocą zadłużonym przedsiębiorcom przychodzi oferta kredytów konsolidacyjnych, czyli możliwość połączenia wielu różnych zobowiązań w jeden kredyt z niższa ratą, ale za to dłuższym okresem spłaty. Dzięki temu rozwiązaniu można zmniejszyć sumę comiesięcznych zobowiązań nawet o kilkadziesiąt procent. W przypadku dużych kredytów jest to więc całkiem spora kwota, która co miesiąc zostanie w kieszeni i którą można wykorzystać na ratowanie biznesu. Zanim jednak sięgniemy po kredyt konsolidacyjny, warto przejrzeć ofertę co najmniej kilku banków. Na https://habzafinanse.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/ znajdziemy sporo wiedzy na temat konsolidacji, a także możemy dowiedzieć się, czym kierować się przy wyborze konkretnego kredytu konsolidacyjnego. Dzięki czemu łatwiej nam będzie podjąć dobrą i sprawdzoną decyzję kredytową.

Trzeba mieć zdolność kredytową

Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, przedsiębiorca musi mieć odpowiednia zdolność kredytową. Samo złożenie wniosku nie wystarczy, aby decyzja kredytowa była pozytywna. Bank oblicza zdolność kredytową na podstawie wielu różnych czynników. Przede wszystkim bierze pod uwagę przychody i wydatki firmy, a także wszystkie do tej pory spłacane zobowiązania. Sprawdza również firmę w bazach informacji gospodarczych, aby mieć pewność, że ma do czynienia z solidnym płatnikiem, który terminowo reguluje wszystkie swoje zobowiązania. Dzięki temu może mieć pewność, że także kredyt konsolidacyjny będzie spłacany na bieżąco i bez opóźnień. Zdolność kredytowa w zależności od banku może być różna, gdyż banki mają swoją wewnętrzna politykę obliczania takiej zdolności. Jeśli więc jeden bank odmówi nam przyznania kredytu, wcale nie oznacza to, że w innym banku nie zostanie on nam przyznany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *