Proces karny Twojego pracownika – kto może go reprezentować w sądzie?

W wielu firmach zdarzają się sytuacje, że ich pracownicy stają przed sądem. Oczywiście, pracodawca nie zajmuje się zupełnie kwestiami, gdy dzieje się to w prywatnych sprawach. Może się jednak zdarzyć i tak, że pracownik przed sądem staje w wyniku zdarzenia, które miało miejsce w związku z wykonywaniem obowiązków zawodowych. Wtedy warto wesprzeć pracownika w jego walce przed wymiarem sprawiedliwości.

Jeśli pracownik staje przed sądem w jakiejś sprawie firmowej, warto, aby reprezentował go prawnik, który zajmuje się sprawami firmy. Dzięki temu będzie najlepiej obeznany ze sprawą i będzie mógł się do niej odpowiednio przygotować. Pracodawca może również zatrudnić innego prawnika, z zewnątrz. Warto zadbać o poszukiwania prawnika z odpowiednim wyprzedzeniem, aby miał on sporo czasu na przygotowanie się do reprezentacji w sądzie.

Jak szukać dobrego prawnika?

Bez względu na to, czy szukamy prawnika do sprawy firmowej, czy prywatnej, nie powinien to być specjalista przypadkowy. Należy uważnie przejrzeć oferty różnych kancelarii i znaleźć taką, która będzie w stu procentach odpowiadała naszym potrzebom. Najważniejsze, aby wybrany adwokat czy radca prawny specjalizował się w tej dziedzinie prawa, której będzie dotyczyła sprawa. Do spraw firmowych najlepsi są prawnicy, którzy specjalizują się w obsłudze prawnej przedsiębiorstw. Mają oni odpowiednie kwalifikacje, ale też spore doświadczenie. Można mieć pewność, że w przeszłości uczestniczyli w wielu podobnych sprawach do naszej. Rozwód Gdańsk to już natomiast inna kwestia. W sprawach rozwodowych najlepiej jest szukać prawników, którzy specjalizują się w prawie rodzinnym i na co dzień zajmują się takimi kwestiami, jak rozwód, podział majątku, alimenty czy opieka nad dziećmi. Dzięki pomocy specjalisty z danej dziedziny możemy spać spokojnie i mieć pewność, że sprawa potoczy się po naszej myśli.

Nie kieruj się cennikiem kancelarii

Wiele osób, które poszukują usług prawnych, kieruje się przy ich wyborze przede wszystkim cennikiem. Nie jest to dobry pomysł, gdyż najczęściej najtańsze usługi znajdziemy w tych kancelariach, w których prawnicy dopiero zdobywają doświadczenie i stawiają pierwsze kroki na sprawach sądowych. Szukanie oszczędności na jakości pracy prawnika może skończyć się tym, że nasza sprawa przed sądem nie potoczy się tak dobrze, jakbyśmy chcieli. Jeśli szukamy dobrej kancelarii, sprawdzajmy przede wszystkim jej renomę, doświadczenie, kwalifikacje pracujących w niej osób, a także skuteczność, czyli liczbę wygranych spraw. Dobrze jest również poszukać opinii na temat konkretnych kancelarii w sieci. Wielu klientów różnych kancelarii umieszcza swoje opinie, czasem jako polecenie solidnej firmy, a czasem w ramach odradzenia tych prawników, z których usług nie są do końca zadowoleni. Przeglądając takie opinie również możemy wyrobić sobie zdanie na temat poszczególnych specjalistów, co z pewnością ułatwi nam wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *