Ubezpieczenie Assistance – co obejmuje i czy warto kupić?

Ubezpieczenie Assistance często oferowane jest przez towarzystwa ubezpieczeniowe jako specjalny dodatek w pakiecie z główną polisą np. ubezpieczeniem mieszkania. Coraz częściej Assistance w różnych wariantach można także wykupić jako odrębne ubezpieczenie występujące w formie Home Assistance, Assistance medycznego czy jako komunikacyjne Ubezpieczenie Assistance. Czym właściwie jest polisa Assistance i czy warto ją mieć?

Jaką formę pomocy może oferować Assistance?

Ubezpieczenie Assistance, najogólniej mówiąc, skupia się na pomocy: szybkiej, profesjonalnej i dobrze zorganizowanej. Na tę fachową pomoc polisa Assistance pozwala ubezpieczonemu liczyć w różnych trudnych i nieprzewidzianych sytuacjach, jakimi mogą być: nagła choroba, wypadek, awaria samochodu, awaria urządzeń i instalacji znajdujących się w domu czy nawet zatrzaśnięcie kluczyków w samochodzie. Home Assistance to ubezpieczenie obejmujące zdarzenia związane z domem i jego wyposażeniem, komunikacyjne ubezpieczenie Assistance zapewnia wsparcie w sytuacjach związanych z przemieszczaniem się samochodem, a Assistance medyczne gwarantuje pomoc w przypadku pogorszenia zdrowia, choroby, wypadku, rekonwalescencji po chorobie. O tym, jakie konkretnie zdarzenia obejmuje dane ubezpieczenie Assistance informują ogólne warunki ubezpieczenia. Polisa określa również, na jaką pomoc można w określonej sytuacji liczyć. A może to być naprawdę bardzo istotne i w danym momencie niezbędne wsparcie – pomoc w zorganizowaniu wizyty domowej lekarza, zapewnienie opieki pielęgniarskiej dla chorego, dostęp do zastępczego samochodu czy naprawa pralki lub cieknącej rury.

Co realnie zyskasz, wykupując Ubezpieczenie Assistance?

Niezależnie od tego, czy Twój wybór padnie na Assistance medyczne, Home Assistance czy inną tego rodzaju polisę, w przypadku nieszczęśliwych kolei losu zyskasz to, co w tego rodzaju sytuacjach jest absolutnie najważniejsze: fachową i szybką pomoc, czas i skoncentrowane na Twoim problemie wsparcie, które pozwoli Ci zachować spokój w trudnych i stresujących chwilach. Ubezpieczenie Assistance gwarantuje Ci sprawną pomoc, która zawsze jest osiągalna – wystarczy powiadomić centrum pomocy, którego numer telefonu podany jest w polisie, aby wykwalifikowany personel zaczął działać w celu rozwiązania Twojego problemu. Co więcej, ubezpieczenie Assistance zapewnia nie tylko całodobową opiekę, ale też pozwala korzystać z pomocy profesjonalistów – medyków, mechaników, hydraulików itd., a to oznacza, że w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia Ty i Twoi bliscy otrzymają najlepszą możliwą pomoc. Jak duże ma to znaczenie dziś, kiedy publiczna służba zdrowia niedomaga, a znalezienie dobrego elektryka graniczy z cudem, nie trzeba chyba wyjaśniać.

Jak znaleźć warte uwagi i dopasowane do potrzeb Assistance?

Ubezpieczenie Assistance występuje w różnych wariantach, a do tego każdy ubezpieczyciel oferuje polisy Assistance o nieco odmiennym zakresie. Warto wobec tego wnikliwie przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia Assistance, a najlepiej skonsultować się z doradcą ubezpieczeniowym. Fachową pomoc w doborze ubezpieczenia Assistance (i nie tylko) znajdziesz w Eurofinance, doświadczonej i sprawdzonej agencji ubezpieczeniowej, która zapewni Ci dostęp do ofert wszystkich najważniejszych towarzystw ubezpieczeniowych i pomoże wybrać najlepszą z nich. Doradcy Eurofinance pomogą Ci też zrozumieć, jakiego wariantu Assistance potrzebujesz i co dzięki niemu zyskasz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *