Ubezpieczenie firmy transportowej podczas przeprowadzki

ubezpieczenie

Obecnie na rynku funkcjonuje wiele firm transportowych oraz taxi bagażowych, które swoje usługi oferują zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Choć wybór jest bardzo duży to jest kilka szczegółów, na które trzeba zwracać szczególną uwagę – zwłaszcza, jeśli zajmujemy się dostarczaniem towarów, które są bardzo podatne na uszkodzenia. Jednym z najważniejszych punktów współpracy, który trzeba precyzyjnie określić przy podpisywaniu umowy jest kwestia odpowiedzialności oraz ubezpieczenia przesyłki.

Celem naszej pracy jest bezpieczne dostarczenie przesyłki z punku A do punktu B. Aby ten warunek został spełniony, warto dokładać wszelkich starań. Transport towarów to trudna branża, wymagająca dokładności oraz terminowości. Czasem zdarza się jednak, że mimo poczynionych starań nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich konsekwencji, np. takich, które mogą się nieoczekiwanie pojawić na drodze. Dlatego powinniśmy wysyłać przesyłki ubezpieczone.

Nie współpracuj z firmą, która nie ma ubezpieczenia

Wielu, zwłaszcza początkujących przedsiębiorców doskonale rozumie, że koszty związane z transportem samochodowym czy przeprowadzkami bywają często bardzo wysokie. Jedną z metod pozornego oszczędzania jest brak zakupu ubezpieczenia. Ta droga prowadzi donikąd, a takie postępowanie może wpędzić nas w bardzo duże kłopoty.

Właściciel firmy powinien zrozumieć, że na firmę transportową czyha wiele niemiłych niespodzianek. Transportowany towar może zostać uszkodzony, zniszczony lub skradziony, a to wiąże się z konkretnymi finansowymi stratami. Wybierając podwykonawcę koniecznie trzeba pytać o wykupione ubezpieczenie oraz jasno określić w umowie, kto za co odpowiada, uważa Adam Chodziński – zobacz jego stronę.

Jeżeli firma transportowa nie posiada ubezpieczenia są dwa wyjścia:

– przerwanie współpracy i poszukanie innej firmy,
– wykup ubezpieczenia na własną rękę oraz odpowiednie spisanie umowy z podwykonawcą.

Wszystkie przepisy można znaleźć w ustawie o Prawie Przewozowym i Konwencji CRM (http://libr.sejm.gov.pl/tek01/txt/onz/1956a.html)

Co tak naprawdę daje ubezpieczenie towaru dla biznesmana?

Ubezpieczenie podczas transportu mebli, pianin, sprzętu komputerowego czy wykonywania usługi taxi bagażowego jest niezbędne. Aktualne ubezpieczenie sprawia, że towar jest chroniony od początku do końca, tzn.: podczas ładowania, przewozu oraz w trakcie rozładunku. Cokolwiek więc się stanie, firma odzyska zainwestowane środki.

Kolejnym ważnym aspektem jest spokój. Ma on ogromne znaczenie – zwłaszcza wtedy, gdy rozumiemy, że transportujemy rzeczy bardzo wartościowe lub nietypowe. Spokój umożliwia normalne prowadzenie biznesu oraz budowanie własnej marki.

Brak ubezpieczenia w trakcie przewozu towarów może w razie problemu łatwo pogrzebać budowaną często przez lata pozycję firmy. Jedno lub dwa nieudane zlecenia mogą się odbić szerokim echem w branży, co natychmiast będzie skutkować spadkiem zaufania oraz ilości zleceń. Nieoczekiwane zdarzenie, np. kradzież może także pogrążyć firmę finansowo.

Lista plusów z posiadanego ubezpieczenia jest więc długa. Weźmy to pod uwagę podczas wyboru firmy transportowej lub taxi bagażowego.

Polecamy:
Dodatki do OC, które warto mieć

Jeden komentarz dla wpisu “Ubezpieczenie firmy transportowej podczas przeprowadzki”

  1. Witam,
    na stronie http://zastepczy.org/ piszą, że samochód zastępczy z OC należy mi się na czas naprawy samochodu. A co jak naprawa trwa np. 30 dni bo części są sprowadzane (samochód amerykański)? Czy na pewno nie ma tam limitu dni?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *