Ubezpieczenie samochodu na wakacje – czy warto?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkową polisą dla każdego kierowcy. Zbliżające się święta i ferie sprawiają, że coraz częściej myślimy o dodatkowej ochronie w czasie wyjazdu na narty czy też w cieplejsze rejony Europy. Stąd też popularnością cieszy się ubezpieczenie samochodu online na wyjazd. Taka polisa może się sprawdzić w przypadku kolizji, awarii czy nawet zatrzaśnięcia kluczyków w aucie, choć oczywiście takich atrakcji na wakacjach nikomu się nie życzy. Wielu kierowców decyduje się również na dodatkowe ubezpieczenie opon czy szyb.

Czy wystarczy ubezpieczenie OC za granicą?

Teoretycznie przed wyjazdem za granicę nie musimy wykupywać dodatkowego ubezpieczenia samochodu. Obowiązkowe jest oczywiście OC, które jest konieczne także w Polsce. Niektóre kraje wymagają Zielonej Karty, czyli Międzynarodowego Certyfikatu Ubezpieczenia Komunikacyjnego. To dokument potwierdzający posiadanie ważnego ubezpieczenia OC. Z zasady jednak ten rodzaj polisy będzie jednak chronić poszkodowanego i w przypadku szkody nie zabezpieczy auta kierowcy. I przede wszystkim dlatego właśnie warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie auta przed wyjazdem za granicę https://www.ocsamochodu.pl/p/ubezpieczenie-ac-na-wakacje-wyjazd-za-granice/29.html. Jedną z taką opcji jest Autocasco (AC). Przede wszystkim będzie chronić, gdy dojdzie do kolizji, samochód zostanie skradziony lub zniszczony, a także wówczas, gdy dojdzie do zniszczenia lub zagubienia dokumentów. Ubezpieczenie AC, Assistance i ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków obowiązują niemal na terenie całej Europy i z pewnością zapewnią tak ważny spokój w czasie urlopu.

Zdecyduj się na ubezpieczenie samochodu online

Ceny ubezpieczeń https://www.ocsamochodu.pl/ mogą być bardzo różnorodne. Oczywiście towarzystwa prześcigają się w oferowaniu klientom atrakcyjnych opcji, ale na pierwszy rzut oka bardzo ciężko jest je porównać. Dlatego właśnie warto sięgnąć po kalkulator ubezpieczeń OC, który wskaże wysokość składki oraz zakres ubezpieczenia. Wówczas widać, jak bardzo różne propozycje się różnią. Zakup ubezpieczenia OC online jest więc najlepszym sposobem, by znaleźć opcję szytą na miarę. Poza tym tego typu oferta nie wymaga nawet wyjścia z domu, co jest bardzo wygodne. Poza obowiązkową polisą można również zadbać o dodatkowe opcje takie jak na przykład ubezpieczenie szyb, opon, AC, Assistance czy NNW. Wszystko zależy od naszych potrzeb, a w przypadku wyjazdów zagranicznych warto rozszerzać ochronę, bo to się po prostu opłaca.

Dopasowane do potrzeb ubezpieczenie auta

Tanie ubezpieczenie samochodu zawsze musi być dopasowane do potrzeb. Przed wyjazdem zagranicznym warto wykupić Assistance, choć oczywiście zakres zależy od wybranego wariantu. Klienci zwracają uwagę na opcję holowania, noclegów w przypadku awarii lub kradzieży czy też dostępny samochód zastępczy, który pozwoli kontynuować podróż. W zakres Assistance często też wchodzi pokrycie transportu medycznego czy organizacja pobytu w szpitalu.

W poszukiwaniu najlepszych ofert warto sięgać po kalkulator OC. Wystarczy wpisać dane pojazdu oraz informacje o kierowcy, aby otrzymać wycenę różnych towarzystw i wybrać tę najbardziej atrakcyjną. W przypadku polis dodatkowych warto się pochylić nad ich specyfiką i zakresem ochrony, ponieważ w tym wypadku to nie cena powinna być najważniejszym argumentem. Im częściej wyjeżdżasz, tym rzetelniej powinieneś podejść do odpowiedniej ochrony siebie, pasażerów i samochodu. W ofercie różnych ubezpieczycieli znajdziesz opcje idealnie dopasowane do twoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *