Usługi kosmetyczne z dojazdem do klientki – pomysł na biznes po godzinach

W dzisiejszych czasach bardzo dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju usługi mobilne, z których klienci bardzo chętnie korzystają. Dzięki temu mogą zaoszczędzić sporo czasu, gdyż zamiast jechać do siedziby usługodawcy, mogą skorzystać z tej usługi u siebie w domu. Trzeba jednak mieć świadomość, że tego rodzaju usługi mogą być nieco droższe, a także, że nie wszystko da się zrealizować w domowych warunkach.

Dużą popularnością szczególnie wśród pań cieszą się mobilne usługi kosmetyczne, których dosyć spory wybór można znaleźć praktycznie w każdym mieście. Dla samych kosmetyczek jest to forma zarabiania po godzinach, poza głównymi godzinami pracy. Zdarzają się tez takie kosmetyczki, dla których mobilne zabiegi są głównym źródłem utrzymania. Taka forma prowadzenia działalności jest bowiem dla nich bardzo wygodna i korzystna – nie muszą płacić bowiem opłat za lokal ani ponosić żadnych kosztów związanych z utrzymaniem gabinetu, gdyż go po prostu nie mają. Wszystkie usługi realizują u swoich klientek.

Nie wszystkie zabiegi można przeprowadzić poza gabinetem

Meble kosmetyczneUsługi kosmetyczne z dojazdem do klientek obejmują cały pakiet zabiegów czy działań kosmetycznych, ale trzeba mieć świadomość, że nie wszystko da się zrealizować w domowych warunkach. Owszem, możliwe jest wiele zabiegów – masaże twarzy, zbiegi nawilżające czy odżywiające, manicure czy pedicure, ale też jest sporo zabiegów, które muszą być wykonywane wyłącznie w gabinecie kosmetycznym i przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Przykładowo depilacja laserowa Warszawa to zabieg wymagający sterylności oraz wykorzystania profesjonalnego sprzętu, musi więc on być zrealizowany w gabinecie. Podobnie jest w przypadku wielu innych usług, szczególnie zabiegów bardziej inwazyjnych. W warunkach domowych trudno bowiem o zachowanie absolutnej czystości i sterylności, a także wyśrubowanych norm sanitarnych, jakie nakładają na gabinety kosmetyczne przepisy prawa. Wiele kosmetyczke, które dorabiają sobie po godzinach, robi to też na czarno, czyli bez jakiegokolwiek ewidencjonowania przychodów. To także może w razie jakiejkolwiek kontroli spowodować sporo problemów formalnych.

Zobacz również medycyna estetyczna ust w Krakowie

Gabinety kosmetyczne na pewno nie znikną z rynku

Choć usługi mobilne są wygodne i praktyczne, wiele pań woli wybrać się do zwykłego gabinetu kosmetycznego, gdyż dla nich jest to nie tylko sposób na zatrzymanie młodości czy dbanie o zewnętrzne piękno, ale również możliwość wyrwania się z domu, zmiany otoczenia czy zrelaksowania się w ciekawym miejscu. Nie ma więc obaw, że usługi mobilne wyprą z rynku tradycyjne gabinety kosmetyczne. Z pewnością będą one funkcjonowały równolegle do siebie, a każda forma działalności będzie miała swoich stałych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *