Jak utrzymać kabinę prysznicową w czystości?

Biorąc pod uwagę iż chodzi o przestrzeń, na której tak bardzo polegamy, aby utrzymać się w czystości, to niesamowite, jak brudny będzie prysznic, zanim zobaczy część tej mocy czyszczącej sam na sobie. Jeśli jesteśmy ze sobą szczerzy, prysznic prawdopodobnie nie jest ulubioną rzeczą do czyszczenia w naszych domach… Ale jeśli codziennie robisz kilka prostych rzeczy i co tydzień porządnie go wyczyścisz – Twój prysznic będzie wyglądał błyszcząco i ze względną łatwością będzie naprawdę higienicznym elementem łazienki. Oto kilka wskazówek, jak łatwo i skutecznie czyścić prysznic.

Czyszczenie prysznica powinno być cotygodniową czynnością, tak żmudną, jak może się wydawać. Dobra wiadomość jest taka, że nawet po 60 sekundach czyszczenia możesz cieszyć się czystym prysznicem i usuwać plamy, od brudu i mydła po bakterie, które faktycznie zagrażają Twojemu układowi odpornościowemu – jeśli postawisz na odpowiedni środek do mycia kabin prysznicowych. Dlatego w tym artykule chcieliśmy dogłębnie omówić czyszczenie prysznica, skupiając się na znalezieniu odpowiednich produktów i narzędzi, które ułatwią ten proces.

Jak prawidłowo czyścić prysznic?

Nikt nie lubi co tydzień szorować ścian łazienki i drzwi prysznicowych. Jednak nie chodzi tylko o to, aby mieć czystą i bezpieczną przestrzeń do codziennej kąpieli, ale także o ułatwienie procesu czyszczenia. Jak już wiesz, im dłużej czekasz na wyczyszczenie plam, tym trudniej je usunąć, a niektóre rodzaje plam pod prysznicem nie są wyjątkiem od tej reguły.

Prawdą jest, że czyszczenie różnych rodzajów pryszniców wymaga wykonania listy czynności, które są dość podobne, niezależnie od konstrukcji, ale istnieją różnice i warto o nich wspomnieć. Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się typowym rodzaju pryszniców i skupmy się na najlepszych wskazówkach i praktykach czyszczenia, które zapewnią czysty i zdezynfekowany prysznic.

Aby wyczyścić prysznice z płytek ceramicznych, będziesz potrzebować mieszanki domowego roztworu do czyszczenia fug (aby to zrobić, weź czystą butelkę ze spryskiwaczem i połącz pół szklanki amoniaku z pół szklanki destylowanego białego octu i 3 litry gorącego woda) lub środek czyszczący kupiony w sklepie (kilka bardzo dobrych znajdziesz bez problemu). Będziesz także potrzebował:

  • wybielacza chlorowego,

  • myjki z plastikowej siatki lub gąbki, ściągaczki,

  • starej szczoteczki do zębów lub szczoteczki z miękkim włosiem,

  • dobrej pary gumowych rękawiczek.

Coś, czego wiele osób zaniedbuje, to czyszczenie wszystkich przedmiotów znajdujących się pod prysznicem, takich jak butelki po szamponie lub inne pojemniki, które możesz mieć pod prysznicem. Upewnij się również, że usuwasz włosy z drenażu.

Wentylacja jest bardzo ważna podczas czyszczenia prysznica za pomocą środków chemicznych, ponieważ środki czystości są wypełnione składnikami i oparami, których nie chcesz wdychać. Upewnij się, że zmoczyłeś wszystkie ściany i drzwi prysznica, zanim przejdziesz do pozostałych czynności czyszczenia. Na koniec warto po prostu życzyć powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *