Używane auto – od dealera samochodowego, czy z komisu?

Rynek aut używanych cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W czasie pandemii produkcja nowych samochodów zdecydowanie zmalała, a terminy oczekiwania na nowe auto skłaniają klientów do zakupu używanych modeli. 

Komis samochodowy 

Komisy samochodowe znane są z kuszenia potencjalnych klientów atrakcyjnymi ofertami cenowymi i dużym wyborem. Wielki plac pełen różnych aut – taki widok zupełnie nie dziwi, ale czy gwarantuje jakość i sprawność pojazdu? Niestety nie. 

Komisy samochodowe zajmują się sprzedażą aut od właścicieli prywatnych co generuje ryzyko braku napraw poważniejszych usterek w ASO. Bardzo prawdopodobny jest scenariusz naprawy awarii w warsztacie, gdzie stosuje się tanie zamiennika części. Ponadto prywatni właścicieli i sprzedawcy z komisu często ukrywają wady pojazdu, a koszt ich napraw po zakupie pojazdu spadnie na Ciebie. 

Komisy nie biorą żadnej odpowiedzialności w razie komplikacji prawnych wynikających, na przykład z faktu, że auto było kradzione lub ciąży na nim zadłużenie poprzedniego właściciela, które stanowi istotny problem, ponieważ wtedy po auto zgłosi się do Ciebie konkretny bank, a ty zostaniesz bez auta i pieniędzy. 

Autoryzowany dealer samochodowy w Lublinie 

Alternatywą dla zakupu auta w komisie samochodowym jest zakup pojazdu od autoryzowanego dealera samochodowego w Lublinie. Markowe salony coraz częściej stawiają na sprzedaż samochodów z drugiego obiegu. W porównaniu z komisami samochodowymi dealerzy wypadają znacznie korzystniej pod wieloma względami. 

Auta oferowane przez dealerów najczęściej są dużo młodsze i posiadają niższy przebieg. Niekiedy są jeszcze na gwarancji producenta i posiadają pełną dokumentację techniczną wraz z historią pojazdu. Masz więc pewność, że auto nie pochodzi z kradzieży, a ponadto zyskujesz gwarancję salonu zapewniającą bezpłatną naprawę wybranych części przez określony czas. 

Dealerzy samochodowi nie posiadają tak szerokiej oferty jak komisy samochodowe, jednak masz pewność że są sprawne i nie wymagają poważnych napraw, które generują niekiedy olbrzymie koszty. Wybierając auto od dealera oszczędzisz sobie ewentualnych nieprzyjemności prawnych, ponieważ samochody są sprawdzane i całkowicie legalnie sprzedawane. 

Gdzie kupić pewne auto? 

Porównując komis samochodowy i autoryzowanego dealera nie mamy wątpliwości, że pewniejszym i ogólnie lepszym wyborem jest auto od dealera. Możesz zapoznać się z ofertą na miejscu lub przez stronę internetową danego dealera, gdzie znajdziesz wszelkie informacje oraz kontakt w razie wątpliwości. Co więcej dealerzy samochodowi często umożliwiają kilka sposób finansowania zakupu, takich jak leasing, wynajem długoterminowy, pożyczki czy zakup za gotówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *