W jaki sposób dokonywać wyboru fotelika samochodowego?

01

Każde dziecko w początkowych latach życia musi być przewożone w specjalnie do tego przeznaczonym foteliku samochodowym. Warto jednak wybierać takie modele, które spełniają wszelkie najwyższe standardy bezpieczeństwa i komfortu. Nie mniej ważne jest ponadto uszycie z wyłącznie ekologicznych, bezpiecznych dla skóry dziecka materiałów oddychających.

Odpowiednie zapięcia

Nowoczesne foteliki samochodowe są zaopatrzone w co najmniej 3-punktowe pasy bezpieczeństwa oraz wygodny zagłówek. Foteliki zazwyczaj ustawiane są tyłem do kierunku jazdy, zarówno z przodu, jak i na tylnym siedzeniu samochodu. Należy przy tym pamiętać jednak, aby nie ustawiać dziecka w foteliku na przednim siedzeniu w samochodzie posiadającym poduszkę powietrzną.

W razie kolizji grozi to bowiem nawet uduszeniem dziecka, a w konsekwencji jego śmiercią. Dokonujmy zatem wyboru fotelika samochodowego dla dziecka z dużą rozwagą i pamiętajmy o powyżej opisanych niebezpieczeństwach. Dzięki temu nasze pociechy będą pozostawały zawsze bezpieczne, a sama jazda będzie dla nich nadzwyczaj komfortowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *