W jaki sposób sfinansować zakup samochodu firmowego?

W wielu firmach samochody firmowe są na porządku dziennym i nie dałoby się prowadzić codziennej działalności bez firmowych czterech kółek. Budowanie firmowej floty samochodowej nie jest jednak proste, gdyż wymaga spory nakładów finansowych. Jak kupić firmowe auto, a jednocześnie nie nadwerężyć zbyt mocno budżetu firmy?

Auta firmowe są w pewnym stopniu nośnikiem reklamowym, a jednocześnie budują pozytywny wizerunek firmy. Powinny być jednocześnie komfortowe i eleganckie, a także wydajne i bezproblemowe w użytkowaniu. To szczególnie ważne wtedy, gdy jeżdżą nimi pracownicy zajmujący się na przykład sprzedażą w terenie. Kupno samochodu firmowego to spora inwestycja, która szybko się nie zwraca. Co więcej, kiepskiej jakości auto może dodatkowo generować wydatki i być przysłowiową studnią bez dna. Dobrym rozwiązaniem jest więc wybranie od razu sprawnego, dobrej klasy samochodu, który będzie przez długi czas służył niezawodnie i bezawaryjnie.

Niewiele firm stać na zakup auta za gotówkę

W niewielu firmach stan finansowy jest na tyle dobry, by móc swobodnie z dnia na dzień wydać kilkadziesiąt czy kilkaset złotych na firmowe auto. Najczęściej więc firmy decydują się na leasing lub kupno auta na raty. To dobre rozwiązanie, które umożliwia korzystanie z auta, a jednocześnie jego spłata jest rozłożona na taką liczbę rat, która nie obciąża nadmiernie firmowego budżetu. Kredyty samochodowe dla firm dostępne są w wielu bankach, dlatego warto rozejrzeć się dobrze w ofertach i znaleźć taki kredyt, który będzie idealnie odpowiadał potrzebom i możliwościom finansowym danej firmy.

Najlepiej brać kredyt w tym banku, gdzie jest konto firmowe

Gdy chcemy kupić samochód na firmę, warto najpierw sprawdzić ofertę tego banku, w którym mamy konto firmowe. To dobre rozwiązanie, gdyż bank ma już dane na temat naszych możliwości finansowych, stanu konta czy inne informacje dotyczące prowadzenia działalności. Dzięki temu można otrzymać kredyt o wiele szybciej i bez konieczności dostarczania zbyt wielu dokumentów.

Wiele firmowych kont bankowych ma w swojej ofercie ułatwiony dostęp do produktów pożyczkowych i kredytowych. Sporo też zależy od tego, jak długo firma istnieje i od kiedy posiada konto w danym banku. Warto więc już na starcie działalności znaleźć sprawdzoną ofertę kont firmowych. Najlepsze konta firmowe z firmowybank.pl to sprawdzone rozwiązanie, które ułatwi to zadanie. Porównywarka firmowych kont zestawia w jednym miejscu parametry dotyczące konkretnych kont, takie jak koszty prowadzenia rachunku i założenia konta, koszty comiesięcznych przelewów do ZUS i US, a także innych transakcji. W porównywarce można również znaleźć informacje na temat usług dodatkowych i korzyści, jakie można mieć z założenia konta firmowego w tym, a nie innym banku. Porównywarka kont firmowych jest stale na bieżąco z nowymi ofertami. Można więc mieć pewność, że podana oferta zawsze jest świeża i aktualna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *