W jaki sposób transportować stroje sportowe na zawody? Pożegnaj swoje wymięte kimono

maxresdefault

Trenowanie sportu to przede wszystkim regularne, systematyczne treningi, które dają efekty pracy każdego sportowca. Ale czymże byłby efektywny trening bez profesjonalnego stroju, dobranego specjalnie do konkretną dyscyplinę sportową. Pływak ma strój kąpielowy, biegacz ma specjalnie wyprofilowane sportowe buty, a osoba trenująca karate ma kimono. Każdy ze strojów wykorzystywanych w sporcie jest przygotowany specjalnie pod wybraną dyscyplinę sportową, dzięki czemu osoba trenująca ma zapewnioną wygodę podczas samego trenowania. Problem polega nie tylko na samym wyborze odpowiedniego modelu, ale również na przetransportowaniu stroju chociażby na salę ćwiczeń czy też w dłuższą drogę na zawody.

Jak przewieźć problematyczne stroje?

O ile złożenie stroju kąpielowego nie stanowi problemu, bowiem elastyczny strój nie zajmuje wiele miejsca oraz nie mnie się, to nieco większy problem stanowić mogą mniej poręczne stroje, wykonane z bardziej wymagających materiałów. Jednym z przykładów takiego stroju jest kimono do karate- tradycyjny strój do ćwiczeń, który pięknie się prezentuje, pod warunkiem, że jest zadbany. O ile używanie go bezpośrednio na miejscu nie stanowi większego problemu, o tyle transport stroju do oddalonego miejsca bez ubytku na wyglądzie może stanowić wyzwanie. Skorzystajmy więc z kilku praktycznych porad, które umożliwią nam transport kimono bez większego ubytku na wyglądzie.

Jak przetransportować kimono?

Podstawą dobrze wyglądającego stroju do karate jest czyste i wyprasowane. Sam transport może jednak spowodować pogniecenie materiału. Jak więc przewieźć sam strój, aby jego wygląd nie zmienił się w czasie podróży. Dobrym i prostym rozwiązaniem będzie powieszenie go wewnątrz kabiny samochodu, dzięki czemu sam strój nie ma ryzyka na pogniecenie się w czasie podróży. Jeśli nie mamy takiej możliwości, możemy po wyprasowaniu odzieży sportowej delikatnie ją złożyć, dzięki czemu zyskamy jedynie delikatne zgięcie w miejscu złożenia. Jeśli transportowana jest większa ilość strojów, na przykład na zawody sportowe, warto pokusić się o specjalny bagażnik na ubrania, dostępny dla busów i samochodów dostawczych. Ostatecznie, jeśli nie mamy możliwości transportu ubrania we wspomniany sposób, zawsze można wyprasować strój sportowy bezpośrednio na miejscu.

Kultura sportu

Co kraj to obyczaj, a co sport, to inne zasady i inne formy stroju. Oczywiście zdecydowana większość osób uprawiających sport, to osoby trenujące amatorsko, dla własnej przyjemności. Ważne jest jednak, żeby dobrać taki rodzaj aktywności, który nie tylko będzie sprawiał nam przyjemność, ale również także będzie dopasowany do naszych możliwości. Niezależnie od tego, czy trenujemy profesjonalnie czy amatorsko, niezwykle istotna jest sama kultura sportowa. Chodzi o zasady fair play, poszanowanie współgraczy oraz szacunek do dyscypliny sportowej, objawiający się chociażby w poszanowaniu stroju sportowego. Warto uprawiać sport, bowiem wpływa na całokształt naszego rozwoju.

Poradnik opracował dostawca Madake.pl – Odzież treningowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *