W jaki sposób zachować czystość w samochodach asenizacyjnych?

 

Samochody asenizacyjne, czyli pojazdy, które wyposażone są w specjalne zbiorniki do wywozu nieczystości z szamb, nie wzbudzają wielkiego zachwytu. Zwykle nie prezentują się zbyt ciekawie, a przebywanie w ich pobliżu powoduje spory dyskomfort zapachowy. Warto jednak pamiętać, że takie auta również wymagają czyszczenia, nie tylko z zewnątrz, ale również wewnątrz zbiornika przeznaczonego do transportu nieczystości. 

Wywożenie nieczystości z posesji to problem, z jakim borykają się na co dzień właściciele tych domów, które są połączone z szambem. Nie ma u nich bowiem możliwości podłączenia się do sieci kanalizacyjnej. Szambo betonowe ceny ma niewysokie w porównaniu do przydomowych oczyszczalni ścieków, nic więc dziwnego, że choć te drugie rozwiązania są bardziej wygodne i ekologiczne, na naszych posesjach nadal królują szamba. Oczyszczalnie przydomowe umożliwiają neutralizowanie ścieków na miejscu, nie trzeba więc borykać się z regularnym opróżnianiem zbiornika. Niestety, jest to dosyć droga inwestycja, dlatego póki co niewielu właścicieli posesji decyduje się na wykonanie u siebie przydomowej oczyszczalni ścieków. Musza więc liczyć się z regularnymi odwiedzinami szambowozu. Im więcej osób mieszka w danym budynku, tym więcej jest produkowanych ścieków. Usługi wywozu nieczystości również trzeba wtedy zamawiać częściej. Warto przy tym zwracać uwagę nie tylko na ich ceny, ale również na jakość, między innymi na wygląd auta asenizacyjnego.

Samochody trzeba utrzymać w czystości

Firmy, które oferują profesjonalny wywóz nieczystości z działek, realizują swoje usługi przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu oraz pojazdów. Samochody asenizacyjne, które dosyć powszechnie nazywa się szambowozami, muszą być utrzymywane w czystości, gdyż na co dzień mają do czynienia z substancjami, które mogą być potencjalnie szkodliwe dla zdrowia, niebezpieczne lub toksyczne. Podczas opróżniania szamba nigdy nie da się zachować stuprocentowej czystości, szczególnie w przypadku rury, która jest wkładana bezpośrednio do zbiornika wypełnionego nieczystościami. Samochody asenizacyjne muszą więc być regularnie czyszczone za pomocą preparatów, które mają właściwości bakteriobójcze. W tym celu wykorzystuje się preparaty na bazie chloru, które służą do czyszczenia zarówno zewnętrznych elementów, jak i wnętrza zbiornika, w którym przewożone są nieczystości.

Dbałość o jakość i bezpieczeństwo

Firmy, którym zależy na wysokiej jakości usługach związanych z wywożeniem nieczystości, powinny dbać o wygląd i czystość swoich samochodów, gdyż ma to duże przełożenie na wizerunek firmy. Co więcej, czyste samochody to także bezpieczeństwo dla pracowników, którzy na co dzień zajmują się opróżnianiem szamba. Właściciel firmy wywożącej nieczystości musi więc dbać o regularne czyszczenie, aby zapewnić swoim pracownikom względnie jak najlepsze warunki pracy.

Jeden komentarz dla wpisu “W jaki sposób zachować czystość w samochodach asenizacyjnych?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *