W jaki sposób zyskać na kupnie samochodu za granicą?

car-loan

Jak wiadomo, zakup samochodu za granicą Polski wiąże się z wcześniejszą wymianą waluty, jaką zamierzamy wydać na nasze „4 kółka”. Za złotówki przecież raczej nie kupimy auta np. w Niemczech, gdzie ostatnimi czasy kraj ten stał się bardzo popularny, jeśli chodzi o zakupy samochodów używanych. I tak, jeśli np. zamierzamy kupić samochód o wartości dziesięciu tysięcy euro, to ważne staje się, za ile te dziesięć tysięcy euro kupimy w Polsce.

Jedno euro

Każdy procent zaoszczędzony na jednym euro, powiększa konto na korzyść jego właściciela. Oczywistym staje się, iż powinno się zagraniczną walutę zakupić z takim miejscu, aby była ona jak najtańsza. Nie należy również zapominać o bezpieczeństwie związanym z takimi transakcjami. I tak, najbezpieczniej jest oczywiście w banku, jednak ich kurs może już nie być tak atrakcyjny, jak np. w e-kantorze. Należy również pamiętać o tym, że poziom bezpieczeństwa spada proporcjonalnie do opłacalności. Jest to naturalne zjawisko. Jeśli wymieniamy walutę na ulicy, od przypadkowego sprzedającego, to może i mamy „tanio”, ale nie będziemy mieć pewności, co do jakości usługi. Czyli: czy np. zakupiona waluta jest prawdziwa, czy też to zwykłe (choć świetnie podrobione) fałszywki. Także sam bezpośredni kontakt z wymieniającym może okazać się niebezpieczny.

Jak zatem zdobyć potrzebną gotówkę?

Choć można byłoby się spodziewać, że internet nie jest odpowiednim miejscem dla wymiany walut, to w kwestii prawdziwości pieniądza, nie ma żadnego niebezpieczeństwa. Nie można po prostu sprzedać komuś fałszywej waluty, ponieważ takowa nie istnieje w elektronicznym świecie, tylko w realu. Można kogoś oszukać przy elektronicznym przelewie, ale tylko jeśli do niego nie dojdzie. Nie można natomiast przelać komuś elektronicznego, fałszywego pieniądza.

Przynajmniej na razie nie jest to praktykowane w internecie. Nigdy nie wiadomo, co może powstać „jutro”, ale na dzień dzisiejszy sprawa jest oczywista. Możemy zatem skorzystać z e-kantoru, wymieniając złotówki na potrzebną walutę, za którą chcemy kupić auto i zyskać na tym niemałą różnicę w porównaniu do wymiany w kantorach stacjonarnych, czy nawet bankach. Jeśli – już za granicą – sprzedający przyjmuje płatności kartą, można posłużyć się kontem internetowym, np. PayPal, który oferuje wymianę na poziomie spreadu 2,5% i jest jak najbardziej dostępny we wszystkich krajach Europy, oraz wielu krajach świata.

Kupno od prywatnego właściciela

Jeśli jednak chcemy kupić auto od prywatnego właściciela, może on nie przyjąć płatności kartą, a jedynie preferować gotówkę we własnej walucie. Wtedy trzeba pofatygować się do zagranicznego banku i wymienić złotówki na euro. Choć może nie być to zbyt opłacalne. Dlatego warto przed takim wyjazdem zaopatrzyć się w odpowiednią ilość gotówki potrzebnej do zrealizowania transakcji we własnym kraju, aby nie zostać zaskoczonym zbyt dużym spreadem który sprawi, że braknie nam na zakup właściwego, planowanego samochodu, co może stać się przyczyną frustracji już poza granicami kraju.

Kupujesz auto? Najkorzystniej wymienisz walutę na kantorywalut.pl

Jeden komentarz dla wpisu “W jaki sposób zyskać na kupnie samochodu za granicą?”

  1. Ostatnio miałam duży kłopot z zakupem prezentu dla chłopaka. Nie miałam w ogóle pomysłu co kupić. Na szczęście trafiałam na stronę https://shopon.pl/. Tutaj z kolei wybór był tak duży, że miałam problem, aby zdecydować się tylko na kilka produktów. Na szczęście wszystko można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *