Komu w Warszawie zlecić montaż sportowego tłumika?

Modyfikowanie samochodów z wykorzystaniem możliwości oferowanych przez tuning mechaniczny, staje się obecnie coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Do zalet modyfikacji samochodów można zaliczyć między innymi możliwość indywidualnego dopasowania samochodu do potrzeb konkretnego kierowcy.

Tuning pozwala wpływać między innymi na:

  • moc samochodu,
  • wygląd pojazdu,
  • dźwięk wydawany przez samochód

Jednym z elementów tuningu samochodów jest montaż sportowych tłumików. Modyfikacja fabrycznych rozwiązań zastosowanych w samochodzie pozwala poprawić szybkość odprowadzania spalin. W ten sposób można uzyskać wzrost mocy silnika.

Co jest w stanie zapewnić sportowy tłumik?

Zamontowanie tłumików sportowych pozwala zmienić moc samochodu. Jednak dla wielu kierowców znacznie ważniejsze są walory estetyczne tego typu tłumików. Wyjątkowo prezentujące się końcówki tłumików podkreślają ich przeznaczenie. Producenci tłumików sportowych stosują ciekawe projekty, które sprawiają, że tłumik wyróżnia się na tle standardowych rozwiązań. Do popularnych rozwiązań zaliczyć można między innymi chromowane końcówki owalne.

Do zalet tłumików sportowych można zaliczyć to, że wiele posiada specjalne wkładki, których celem jest zmniejszenie natężenia dźwięków wydanych przez samochód. Tłumiki sportowe zapewniają specyficzny dla sportowych samochodów dźwięk. Natomiast przy decydowaniu się na tłumiki sportowe nie powinno się zapominać o ograniczeniach dotyczących hałasu wydawanego przez samochód. Tłumik sportowy może być bardzo głośny. Jeśli przekracza się dopuszczalną głośność samochodu można spotkać się z koniecznością zapłacenia mandatu. Warto to brać pod uwagę już na etapie wyboru konkretnego modelu tłumika sportowego.

Jak zmienić tłumik na sportową wersję?

Gdy zamierza się wymienić tłumik w posiadanych samochodzie na wersję sportową niezbędne jest wybranie odpowiedniej firmy. W większych miastach jak Warszawa skorzystać można z usług różnych firm, które specjalizujących się w usługach tuningu mechanicznego np.: Auto Zielonka. Zdecydować można się na warsztaty działające jedynie lokalnie, jak też na firmy, które oferują swoje usługi w różnych miastach kraju. Na wybór konkretnej firmy wpływa zakres oferowanych usług. Nie wszystkie firmy zajmują się realizowaniem modyfikacji we wszystkich markach samochodów. Szukając konkretnej firmy można skorzystać ze strony firmowych, gdzie można wstępnie zapoznać się z zakresem oferowanych usług. Pozwala to sprawdzić między innymi w jakich modelach samochodów firma jest w stanie wymienić tłumik na sportową wersję. W zakres usług przy wymianach tłumików sportowych wchodzi między innymi doradztwo dotyczące doboru odpowiedniej wersji tłumika.

Firmy zapewniają również:

  • demontaż kolektorów wydechowych
  • montaż kolektorów sportowych
  • demontaż takich elementów jak rury wydechowe czy katalizatory
  • testy drogowe

Sprawdzona firma zapewnia gwarancję na wykonane usługi wymiany tłumika samochodowego. Zrealizowanie testu drogowego pozwala przekonać się, jak brzmi i jak zachowuje się na drodze samochód z nowym tłumikiem.

Jeden komentarz dla wpisu “Komu w Warszawie zlecić montaż sportowego tłumika?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *