Meble warsztatowe to porządek w Twoim warsztacie

Meble warsztatowe pozwalają zachować porządek nie tylko w małym przydomowym warsztacie, ale także w dużej firmie produkcyjnej. Nie tylko porządek jest ważny, ale także bezpieczeństwo. Liczne narzędzia, urządzenia i akcesoria dzięki takim meblom można poukładać w szafkach czy szufladach. Meble do warsztatu można indywidualnie dopasować do miejsca, w którym mają stać, a także liczby i rodzaju narzędzi, które mają być w nich przechowywane. Są funkcjonalne, zapewniają bezpieczne przechowywanie i uporządkowanie przestrzeni warsztatowej. Takie meble i inne akcesoria możemy znaleźć m.in. na stronie internetowej meblewarsztatowe.co.pl firmy UMSTAHL Sp. Z o.o.

Meble do warsztatu – jakie wybrać?

Niezbędnym elementem wyposażenia każdego warsztatu jest stół warsztatowy. Jego solidna konstrukcja i wysoka odporność mechaniczna gwarantuje bezpieczne przechowywanie narzędzi oraz innego oprzyrządowania.Dostępne są dwa rodzaje stołów warsztatowych: lekkie i ciężkie. Lekkie stoły warsztatowe sprawdza się w pracowniach i na stanowiskach usługowych, w małych warsztatach i w garażach. Okażą się przydatne przy pakowaniu, kreśleniu, montowaniu lub dokonywaniu obmiarów czy drobnych cięć. Ciężkie stoły warsztatowe i ich masywna konstrukcja będą wykorzystywane na większych halach produkcyjnych, w warsztatach naprawczych bądź w dużej firmie zajmującej się produkcją. Można wyposażyć je w nadbudowy z różnorodnym wyposażeniem, regulowane półki i szafki, uchwyty narzędziowe, pojemniki. Przy stole warsztatowym nie może zabraknąć krzesła warsztatowego o ergonomicznym kształcie, które zapewni siedzącemu na nim zdrowie i tym samym zwiększyefektywność pracy.

Oprócz stołu warsztatowego jakość codziennej pracy ułatwią szafy warsztatowe, które mogą być stojące albo wiszące. Doskonale zabezpiecza nieużywany sprzęt przed uszkodzeniem, wilgocią czy kradzieżą. Małe szafki warsztatowe natomiast pozwolą uporządkować drobne narzędzia. Są wyposażone w wytrzymałe szuflady z pełnym wysuwem i obciążeniem nawet do 75 kg. Meble do warsztatu powinny być wyposażone również w wózki narzędziowe, które pozwalają transportować potrzebny nam sprzęt do dowolnej części warsztatu. Bez problemu możemy dotrzeć do narzędzi zachowując przy tym ład i porządek. Jeśli pracujemy w warsztacie z chemikaliami przydatna nam będzie szafa na chemikalia, która nie tylko ułatwi przechowywanie niebezpiecznych substancji, ale wydłuży ich żywotność i zapewni pełne bezpieczeństwo.

Uzupełniając meble warsztatowe należy zwrócić uwagę na regały magazynowe, które pozwolą na uporządkowanie wyrobów i towarów a także zapewnią łatwy do nich dostęp. Bardzo funkcjonalne są też stojaki na pojemniki, gdzie można przechowywać skrzynki na narzędzia czy drobne akcesoria. Nie można pominąć również skrzyni metalowej, która ma dużą pojemność i można do niej włożyć większe narzędzia.

Funkcjonalność mebli warsztatowych

Estetyka, wysoka jakość wykonania i ergonomia sprawiają, że meble do warsztatu w pełni zaspokajają gusta nawet bardzo wybrednych klientów. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów, dlatego są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Moduły wyposażone są w zamykane szafki i szuflady. Szuflady osadzone są na prowadnicach kulkowych. Meble do warsztatu dzięki zastosowaniu różnorodnych rozwiązań są niezwykle funkcjonalne i bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *