Skąd wiedzieć, że to już czas na zmianę pracy?

Jeśli nie jesteś już szczęśliwy lub nie rozwijasz się w swojej pracy, być może nadszedł czas, aby rozważyć nową. Oto kilka znaków ostrzegawczych, które pomogą Ci podjąć decyzję. Jeśli wiele znaków wygląda znajomo, może nadszedł czas, aby przejść dalej! Cokolwiek zdecydujesz, po prostu upewnij się, że masz zabezpieczoną nową pracę, zanim rzucisz obecną, a w tym może Ci pomóc fast-service.com.pl.

Twoja firma nie inwestuje w Ciebie

Czy Twoja firma ceni Twój wkład i pracę, którą wykonujesz? Czy zapewniają pozytywne opinie i polegają na Tobie, że przyczynisz się do rozwoju firmy?

Jeśli uważasz, że Twoja nieobecność nie będzie miała dużego wpływu na firmę, albo nie spełniasz swojej roli, albo Twoja firma nie inwestuje w Ciebie. Bycie cenionym pracownikiem nadaje cel Twoim życiowym celom i pomoże Ci znaleźć się w różnych miejscach. Jeśli nie jesteś doceniany, idź dalej.

Nie stosujesz swoich umiejętności

Nie ma nic złego w robieniu dodatkowych kroków, aby udowodnić swoje umiejętności, jednak jeśli spędzasz więcej czasu na pracy, która nie obejmuje twojego podstawowego zestawu umiejętności, marnujesz swój czas. Twoja kariera jest inwestycją, więc każda chwila, którą na nią poświęcasz, powinna być skierowana na wyższy cel, który obejmuje Twoje doświadczenie zawodowe.

Jesteś znudzona

Motywacja jest kluczowa w każdej pracy i pozwala osiągać wyższe cele i iść naprzód w swojej karierze. Kiedy motywacja wkrada się przez drzwi i jedyne, co pozostaje, to nuda, to tylko kwestia czasu, zanim popadniesz w stagnację w swojej karierze. Pasja jest niezbędnym składnikiem sukcesu, więc przejdź dalej, póki w ogóle się poruszasz.

Nie ma miejsca na rozwój

Kochasz to, co robisz i teraz czujesz się całkiem komfortowo w swoim środowisku pracy. Uważaj, aby nie znajdować się w strefie zagrożenia. Jeśli potrafisz wykonywać swoją pracę z zamkniętymi oczami, być może nadszedł czas, aby przejść do następnego wyzwania. Doświadczenie jest dobre tylko do czasu, gdy nie możesz się już uczyć.

Firma nie jest już rentowna

Kiedy firma przynosi straty, konieczne staje się cięcie kosztów tam, gdzie to możliwe, a to często wiąże się z zwolnieniem niektórych pracowników. Ponadto niekorzystnie wpłynie to na premie za wydajność. Jeśli widzisz, że firma się napina, możesz zacząć aktualizować swoje CV i szukać lepszych opcji.

Nienawidzisz tego, co robisz

Nikt szczególnie nie lubi wstawać z łóżka, zwłaszcza w poniedziałki, jednak jeśli czujesz się przygnębiony i boisz się wchodzić do biura, każdego dnia możesz być w niewłaściwej pracy. Niewielu może powiedzieć, że kocha swoją pracę, ale jeśli pasjonujesz się tym, co robisz na życie, powinieneś cieszyć się dobrym wyzwaniem.

Jesteś wypalony

Praca może czasami sprawić, że wszyscy poczują się wyczerpani, ale jeśli jesteś w ciągłym stanie paniki i wyczerpania, prawdopodobnie nie jesteś we właściwej pracy. Wyczerpanie fizyczne i psychiczne może łatwo przenieść się na inne obszary twojego życia i ostatecznie mieć bardzo negatywny wpływ na twoje zdrowie i relacje poza pracą. Więc wykonaj ruch, zanim będziesz zbyt zmęczony!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *