Wiosenne porządki w garażu – kilka przydatnych wskazówek

W Twoim garażu jest taki nieporządek, że ledwo masz gdzie zaparkować? Ten przewodnik wyjaśnia, jak wysprzątać garaż i utrzymywać w nim porządek.

Od czego zacząć porządki?

Zacznij od tego, by zarezerwować cały weekend na ten projekt. Zaangażuj w to także rodzinę, chyba że sądzisz iż sam sobie poradzić. Kup kilka plastikowych pojemników z pokrywkami, które zmieszczą się na półkach w garażu – zmierz wysokość półek i upewnij się, że pojemniki nie są zbyt wysokie. Są one dostępne w każdym sklepie z artykułami dla gospodarstwa domowego i naprawdę ułatwią Ci organizację pracy. Będziesz potrzebować kilku obszarów lub pojemników do tego, by posegregować odpowiednio wszystkie śmieci, jakie zostaną wygenerowane podczas porządków w garażu. Dzięki temu sam ich wywóz Kraków również upłynie dużo sprawniej.

Czyszczenie garażu

Wyrzuć wszelkie oczywiste śmieci leżące wokół – są to zwykle też rzeczy, których nigdy nie używasz. Nie ma znaczenia, czy to „może się jeszcze kiedyś przydać”. Jeśli tego nie używasz, nie ma znaczenia, ile to jest warte. Wyjątkiem są oczywiście fotografie i inne pamiątki. Przyjmij regułę, że jeśli nie korzystałeś z czegoś w przeciągu ostatniego pół roku – ta rzecz nie będzie Ci potrzebna (z wyjątkiem bardzo drogiego sprzętu).

Usuń też z garażu większe przedmioty, takie jak:

  • stoły robocze,
  • skrzynki,
  • odkurzacze itp.,

Aby uzyskać więcej przestrzeni do łatwiejszego robienia porządków. Zorganizuj też małe rzeczy, takie jak narzędzia i dekoracje.

Gdy przejrzysz wszystkie swoje rzeczy, będziesz mógł  je posegregować w głównych kategoriach; na przykład: narzędzia, ozdoby świąteczne, przedmioty kolekcjonerskie, artykuły dla zwierząt itp. Bądź metodyczny, ponieważ to znacznie Ci ułatwi porządki. W przyszłości tez łatwiej będzie Ci znaleźć coś, czego być może do tej pory godzinami szukałeś!

Rozważ skorzystanie z serwisów i witryn sprzedaży online w celu sprzedaży wszystkiego, co ma wartość komercyjną. Łatwo jest tam opublikować swoje oferty i w ten sposób zyskasz nieco dodatkowej gotówki np. na wywóz śmieci warszawa.

Finalizacja porządkowania garażu

Przejrzyj przedmioty wymagające naprawy. Czy to będzie warte problemów i wydatków? Jeśli nie, włóż je do kosza na śmieci. Jeśli zdecydujesz, że to jest warte problemów, połóż te przedmioty przy na samochodzie. Możesz też część rzeczy przekazać na darowiznę na cele charytatywne. Nie pozwól, aby cokolwiek się zmarnowało. Zajmij się sprzedażą tego, co możesz. Jak wspomniano wcześniej, możesz skorzystać z serwisów internetowych, jeśli jesteś skłonny poświęcić na to trochę czasu. Możesz też sprzedawać swoje rzeczy w ramach lokalnych wyprzedaży garażowych. Wszystko co zostanie – idzie na śmieci!

Teraz możesz już pozamiatać nowo nabytą powierzchnię podłogi. I być z siebie zadowolonym -zrobiłeś to! Gratulacje. I ciesz się swoją nową przestrzenią, parkuj samochód spokojnie i bez obawy, że coś go uszkodzi albo Ty coś przypadkiem strącisz bądź przejdziedziesz wjeżdżając do garażu. Jeden poświęcony weekend i tyle z tego korzyści!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *