Właściwości taśmy termotransferowej i jak to wpływa na dostępną ofertę

Taśma termotransferowa kompatybilna z drukarką termotransferową to krok do przodu dla każdego przedsiębiorstwa. W dzisiejszej bogatej ofercie firm, które oferują kalki termotransferowe – popularne rozmiary taśm termotransferowych są gotowe do natychmiastowej dostawy, a tysiące innych dostępnych jest na specjalne zamówienie. Wystarczy nieco rozeznać się w temacie i znaleźć coś właściwego.

Obecnie dostępne są trzy podstawowe właściwości taśmy termotransferowej.

Są to kalki ribbon:

  • woskowe,

  • woskowane / żywiczne,

  • żywiczne.

Producenci oferujący taśmy termotransferowe Wrocław mogą jednak dostarczyć taśmy termotransferowe w dowolnym z tych układów, gdyż są to opcje pasujące do większości drukarek etykiet z kodami kreskowymi. Gwarantowany efekt druku etykiet wysokiej jakości – w bardzo dobrej cenie. Tego wszystkie można się spodziewać, jeśli chodzi o nowoczesne kalki termotransferowe Wrocław.

Woskowana taśma – co o niej warto wiedzieć?

Taśma termotransferowa wykorzystująca atrament na bazie wosku, odpowiednia do standardowych zastosowań papierowych, które nie są narażone na trudne warunki – jest jednym z najpopularniejszych wyborów, jeśli chodzi o kalki termotransferowe nowej generacji,

Taśma woskowa / żywiczna

Taśma termotransferowa wykorzystująca kombinację atramentów na bazie wosku i żywicy, odpowiednia do etykiet papierowych i syntetycznych, które będą narażone na trudne warunki – również zwraca uwagę osób rozglądających się za opcją kalki ribbon.

Żywiczne taśmy transferowe Wrocław

Taśma termotransferowa, która wykorzystuje atramenty na bazie żywicy, aby zapewnić wysoki stopień odporności na trudne warunki, takie jak rozpuszczalniki, środowiska zewnętrzne. Ten rodzaj taśmy może być również odporny na pranie i czyszczenie chemiczne. Takie kalki termotransferowe Wrocław również cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Kolorowa taśma z kodem kreskowym

Oprócz czarnej taśmy termotransferowej dostępne są również opcje na rynku dostarczane w wielu kolorach. Znacząco wzrasta użycie koloru. W porównaniu do tego, co było jeszcze kilka lat temu dostępne – dzisiaj kolorowa taśma zdaje się być najlepszym wyborem.

Są nawet specjalne taśmy kompatybilne z faksami. Wielu producentów decyduje się dzisiaj na szeroko zakrojoną produkcję taśmy faksowej, odkąd wkroczyli w branżę tego rodzaju usług, gdyż widać na nie naprawdę duże zapotrzebowanie. Jeśli szukasz takiej kalki – szukaj producentów, którzy się w tym specjalizują, gdyż wtedy możesz liczyć na duże doświadczenie w zakresie tego produktu.

Jednak tak jak wspomnieliśmy na wstępie – dzisiaj można znaleźć producentów, którzy zawsze stają na wysokości zadania. Patrząc na potrzeby klientów nieustannie rozwija nowe produkty, aby sprostać wymaganiom. Sprawdź co produkuje https://ribbonttr.com/, a od razu przekonasz się o czym mowa. To doskonały przykład specjalistów, którzy wiedzą od podszewki, czym powinien się charakteryzować wysokiej jakości druk termotransferowy. Dzielą się też fachowym doradztwem, co jest dodatkowym atutem w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *