Dojazd na lotnisko i inne wskazówki dla osób podróżujących na wózku inwalidzkim

Podróżowanie z paraplegią lub niepełnosprawnością fizyczną może być dość stresujące, zwłaszcza jeśli robisz to sam. Możesz mieć trudności z ustaleniem, czy Twoje miejsce docelowe jest przystosowane dla osób na wózkach inwalidzkich, czy nie, szczęśliwie są firmy, które pilnie pracują nad stworzeniem platformy dla społeczności osób niepełnosprawnych do dzielenia się ocenami i opiniami na temat ich doświadczeń z dostępnością w publicznych firmach i instytucjach.

Podczas podróży wiele aspektów podróży może nie być tak przyjaznych, biorąc pod uwagę, że większość form podróży nie jest zoptymalizowana pod kątem podróżowania z wózkiem inwalidzkim lub innym środkiem ułatwiającym poruszanie się, ale przygotowaliśmy kilka wskazówek dotyczących podróży dla użytkowników wózków inwalidzkich i zebraliśmy kilka przydatnych porad, które mamy nadzieję pomóc Ci zaplanować podróże, abyś mógł skupić się na tworzeniu wspaniałych wspomnień – mimo że wózek inwalidzki warszawa będzie ich nieodłączną częścią.

Dojazd na lotnisko

Jeśli planujesz lot, dotarcie na lotnisko może być trudne ze względu na brak miejsca na wózek inwalidzki lub urządzenie ułatwiające poruszanie się w taksówce lub udział w przejażdżce. Zalecamy, abyś spróbował zamówić przejażdżkę przyjazną dla wózków inwalidzkich. Jako osoba na wózku inwalidzkim najlepszą opcją byłoby wybranie XL. W niektórych wybranych miastach możesz wybrać pojazd przystosowany dla osób na wózkach inwalidzkich w aplikacji.

Podróżowanie w zwykłych taksówkach może zmusić Cię do umieszczenia wózka inwalidzkiego na przednim siedzeniu. Może to uszkodzić sam wózek inwalidzki lub nawet kabinę i narazić Cię na niepotrzebne wydatki. Nie bój się prosić o pomoc. Większość kierowców zawsze będzie bardziej niż chętna do pomocy.

Jeśli nie wiesz, gdzie dokładnie znajduje się terminal Twojego samolotu, możesz wprowadzić dane terminala do aplikacji, a zostaniesz odwieziony dokładnie tam, gdzie chcesz.
najlepsze aplikacje dla osób na wózku inwalidzkim, które szukają dostępnych wspólnych przejazdów też są łatwo dostępne.

Na lotnisku

Podczas podróży z wózkiem inwalidzkim lub innym środkiem ułatwiającym poruszanie się, pierwszym przystankiem powinno być centrum kontroli wózków inwalidzkich. Tutaj możesz podać pełny opis swojego wózka – stwierdzając, czy jest uszkodzony, czy nie. Gwarantuje to, że jeśli krzesło ulegnie uszkodzeniu podczas podróży, linia lotnicza zrekompensuje Ci odpowiednią rekompensatę. Inspekcja zapobiegnie również zgłaszaniu roszczeń za szkody powstałe przed podróżą z linią lotniczą. Zadzwoń wcześniej do swojej linii lotniczej, aby dowiedzieć się, gdzie dokładnie na lotnisku znajduje się centrum kontroli wózków inwalidzkich dla linii lotniczej, którą lecisz.

Jedną z dostępnych wskazówek dotyczących podróży dla osób na wózkach inwalidzkich, która często jest pomijana, jest skorzystanie z toalety przed kontrolą bezpieczeństwa! Uszkodzenia dla osób niepełnosprawnych fizycznie mogą być nieco inwazyjne. Będziesz musiał przesunąć swoje ciało lub poruszać się pod pewnymi kątami. To spowoduje, że nacisk na pęcherz może spowodować nieoczekiwany wypadek. Aby tego uniknąć, zawsze zalecamy skorzystanie z toalety tuż przed przejściem kontroli bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *