Wtryskiwacze common rail – najczęstsze przyczyny awarii

4

Usterka wtryskiwacza paliwa to jeden z największych koszmarów, każdego kierowcy. Szczególnie jeśli większość czasu poświęca się na jazdę po mieście, faktycznie ma czego się obawiać – niskie obroty silnika i ogromne natężenie spalin to zabójstwo dla układu zasilania serca pojazdu.

W czym tkwi problem?

Kosztowne naprawy spowodowane są ogromem odpowiedzialności spoczywającym na tym elemencie układu. Funkcja, jaką sprawują wtryskiwacze paliwa jest analogiczna do ich nazwy, mimo tej oczywistości należy pamiętać o tym, iż dostarczenie układowi zasilania surowca, niezbędnego do jego funkcjonowania jest absolutnie najistotniejszy elementem w funkcjonowaniu pojazdu. Kosztowne naprawy spowodowane są ogromem odpowiedzialności spoczywającym na tym elemencie. Wtryskiwacz wykorzystuje w swojej pracy ogromne ciśnienie, a tryb cyklicznej pracy, zależnej od bieżących wyciągów silnika sprawia, że jego prawidłowe funkcjonowanie jest konieczne, jeśli zależy nam na poruszaniu się naszym autem.

Co dokładnie się psuje?

Mówiąc o wysokim prawdopodobieństwie wystąpienia usterki w układzie zasilania – http://www.wtryskiwacz.com/budowa-zasada-dzialania-ukladow-common-rail.html warto zaznaczyć, co konkretnie ma prawo przestać funkcjonować poprawnie na skutek zaniedbań bądź wzmożonej pracy. Jednym z nich jest zużyta końcówka wtryskiwacza, odpowiedzialna za tzw. ‘plamienie’ czarną cieczą, które możemy niejednokrotnie zaobserwować. Poważną usterką jest rozregulowany zawór paliwa, odpowiedzialny na zmierzenie dawki surowca. Inne z nich to przepalenie cewki elektromagnetycznej, na skutek którego wtryskiwacz paliwa momentalnie przestaje pracować. Ważna informacja dla samozwańczych mechaników: podczas nieumiejętnego wyciągania wtryskiwacza często uszkadza się korpus wtryskiwacza, co również uniemożliwia poprawne funkcjonowanie pojazdu. W takich wypadkach na prawdę warto skorzystać z profesjonalnego, autoryzowanego przez producenta podzespołów, serwisu wtryskiwaczy np. http://dcmroczek.pl/oferta/regeneracja-wtryskiwaczy/

Wtryskiwacze – zastanów się zanim kupisz

Racjonalnym podejściem do tematu należy się wykazać już podczas wyboru samochodu. Większość poszukujących nowego samochodu, z oczywistych względów natury finansowej decyduje się na zakup używanego pojazdu. Cena, chociaż w ogłoszeniu czy już nawet na miejscu w komisie może wydawać się zachęcająca, jednak nie znajdziemy w nim adnotacji o stanie układu zasilania pojazdu. Samochody, nieposiadające większej liczby cylindrów aniżeli cztery można uznać za bardziej ekonomiczne w utrzymaniu i naprawie. W tym przypadku koszty ewentualnej naprawy usterki związanej z nieprawidłowym funkcjonowaniem wtryskiwaczy paliwa będą o wiele niższe niż wymiana na nowy element jeżeli zdecydujemy się na ich regenerację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *