Jak wybrać dla siebie dobrą dietę pudełkową?

Catering dietetyczny to ogromne ułatwienie nie tylko dla osób na diecie. Wybranie dla siebie diety pudełkowej nie jest wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Oto kilka wskazówek, jak dobrze dobrać dietę pudełkową.

Dieta pudełkowa na odchudzanie

Catering dietetyczny często poleca się osobom, które chcą schudnąć, ale nie mają czasu na gotowanie niskokalorycznych posiłków. Dostawanie gotowych dań bardzo upraszcza odchudzanie, tym bardziej, że takie posiłki są smaczne i urozmaicone. Wystarczy zamówić dietę w kaloryczności, która będzie niższa od zapotrzebowania organizmu o około 500-1000 kcal. Czyli osoba potrzebująca 2500 kcal spokojnie schudnie będąc na diecie 2000 kalorii. Takie orientacyjne zapotrzebowanie można wyliczyć korzystając z internetowych kalkulatorów, a jeszcze lepiej skonsultować się z dietetykiem. Aby schudnąć można wybrać dowolny rodzaj diety, najważniejsza do zrzucenia zbędnych kilogramów jest ilość kalorii.

Dieta pudełkowa na co dzień

Aby korzystać z cateringu dietetycznego nie trzeba się koniecznie odchudzać. Gotowe pudełka z dietą to wygodna opcja dla osób, które nie przepadają za gotowaniem i chciałyby od tego odpocząć. Jednocześnie gotowe dania są świeże, zdrowe i prawidłowo zbilansowane. Dieta, która nas wtedy interesuje najczęściej figuruje pod nazwą „zwykła”, lub „standardowa”. Kaloryczność takiej diety będzie zwykle wynosiła 2000, 2500 lub 3000 kalorii. Można też zamówić mniej kaloryczną dietę, na przykład 1800 kcal i zostawić sobie miejsce na dodatkowe przekąski w ciągu dnia.

Dieta pudełkowa dla wymagających

Cateringi dietetyczne zapewniają diety również osobom o szczególnych wymaganiach żywieniowych. W ofercie wielu firm znajdziemy diety wyłączające niektóre składniki. Głównie chodzi o diety:

  • bez laktozy,
  • bez nabiału,
  • bez glutenu,

Są też oczywiście opcje dla wegetarian i wegan. Dieta roślinna to obecnie standard w cateringu dietetycznym. Niemniej popularne są również dedykowane sportowcom. Niektóre firmy pozwalają na zamówienie testowe, jak na przykład https://goodboxfit.pl/. Polega to na kupieniu w przystępnej cenie zestawu posiłków na jeden dzień, aby zobaczyć, jak działa dieta pudełkowa i czy nam pasuje.

Samo zamawianie jest również bardzo proste. Przykład takiej instrukcji można zobaczyć w tym miejscu https://goodboxfit.pl/czestochowa/. Większość firm z cateringiem dietetycznym będzie miało bardzo podobną metodę zamawiania diet. W końcu nie jest to wielka filozofia, a cały proces trwa kilka minut i wygląda jak zamawianie jedzenia on-line.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *