Wycieczka autokarem na Ukrainę – dlaczego warto?

ukraine-187268

Raz na jakiś czas można podróżować z Polski na Ukrainę autokarem. Ta usługa jest obsługiwana przez wielu przewoźników, którzy zachęcają do tego, by odkrywać uroki naszego sąsiada. Obecnie jest to prawdopodobnie najtańsza i najłatwiejsza opcja zwiedzenia tego kraju. Jest to usługa bezpośredniego przewozu, która łączy największe miasta Polski z Kijowem, stolicą Ukrainy, albo też są to wycieczki do Lwowa z Lublina z kresy.com. Na Ukrainie bus zatrzymuje się także w Żytomirze.

Dodatkowe udogodnienia

Szczegółowy rozkład jazdy można zawsze znaleźć na stronie przewoźnika. Najtańszym sposobem na podróż do Ukrainy jest zdecydowanie właśnie wycieczka autokarem. Jeśli masz napięty budżet, a chcesz się tam wybrać – warto postawić właśnie na autokar, co oferuje naprawdę niesamowite oszczędności. Oferując doskonałe taryfy niektóre z tych firm autokarowych oferują równocześnie bardzo wysokiej jakości usługi – można spodziewać się leżących siedzeń, dodatkowych miejsc na bagaż, darmowego wifi, czasami oferują bezpłatną herbatę lub kawę, a także gniazda elektryczne w każdym fotelu.

Zauważ, że rozkłady jazdy i taryfy mogą ulec zmianie, a nie zawsze biuro podróży może zagwarantować dokładności tych informacji. Aby zobaczyć aktualny rozkład jazdy i dokładną cenę oraz zarezerwować bilet na międzynarodową podróż, skorzystaj z specjalnego narzędzia rezerwacji online, jakim dysponuje większość przewoźników.

Odkryj Ukrainę

Ukraina to drugi co do wielkości kraj w Europie – przyciąga turystów swoimi malowniczymi, wiosennymi trawami rozległymi stepami, jak również dostępem do długiego wybrzeża Morza Czarnego i półwyspu Krymskiego. Wyjątkową atrakcją turystyczną jest Krym. Krym jest półwyspem na południowej Ukrainie, która jest połączona z kontynentem tylko wąskim przejściem – pomiędzy Morzem Czarnym a Azowem. Ze względu na bogactwo zabytków Krym jest również nazywany „skansenem”. Na Krymie można znaleźć ślady różnych cywilizacji. Ruiny starożytnych miast greckich: Pantikapea (z Kercha) i Chersones (w Sewastopolu). Ponadto, bardziej interesujące klasztory wyryte w skale i miasta w jaskiniach.

Krym może być nazwany „miniaturowym światem” ze względu na niesamowite połączenie morza, gór, jaskiń, stepów, kanionów i wodospadów. Na północy rozciąga się step – gorący i suchy, południowy-środkowy region – to piękne Góry Krymskie.

Port i miasto handlowe w Odessie cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza wśród młodych ludzi. Wśród głównych atrakcji stolicy Kijowie jest Skythengold i mumie w Kijowie – w ramach klasztoru jaskiniowego na zachodnim brzegu Dniepru, ale także jest wiele innych budynków religijnych, z których niektóre należą do światowego dziedzictwa kulturowego. Historyczne centrum Lwowa również daje wgląd w ich bogatą historię.

Ukraina jest fascynująca – wraz z tysiącletnią historią, znajdują się tam dramatyczne, burzliwe i fascynujące, wspaniałe miasta, niesamowite góry i wybrzeże – Ukraina, nawet w obliczu ostatnich wydarzeń, jest fantastycznym miejscem do zwiedzania, gdzie warto zajechać autokarem, spotkać się z mieszkańcami i odkryć prawdziwą Ukrainę.

Jeden komentarz dla wpisu “Wycieczka autokarem na Ukrainę – dlaczego warto?”

  1. Ukraina jest świetna. Nie ma co słuchać telewizji czy przewrażliwionych znajomych. Do Lwowa można i trzeba jechać, śmiało. Oczywiście, należy zachowywać się jak u gości, ale uwierzcie – nic nam tam nie grozi. Z autokarów jeżdżą tam PolskiBus ale i wiele innych przewoźników. Pociągi do Przemyśla, później pieszo i busem do Lwowa. Można także wynająć busa tak jak my zrobiliśmy. Bus z Rzeszowa z kierowcą, kilkanaście osób, dokładnie to byłą ta firma: http://www.autokary-lancut.pl. Szczególnie polecam knajpę “Teatr piwa Prawda” w samym rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *