Wycieraczki samochodowe – kilka użytecznych porad

Wycieraczki szyb to najszybciej zużywające się części eksploatacyjne w samochodach. Pióra wycieraczek nie należą co prawda do drogich w zakupie elementów wyposażenia samochodu, mimo to warto zapobiegać ich szybkiemu zużyciu. Jak to robić?

Szczególną troską należy objąć wycieraczki w sezonie zimowym, kiedy to pracują one w wyjątkowo niekorzystnych warunkach. Przymarzniętego do powierzchni szyby pióra nie wolno nigdy odrywać. W przypadku przymarznięcia gumy wycieraczki do szyby samochodowej należy rozgrzać szybę, wykorzystując do tego nawiew wewnętrzny w samochodzie, bądź też użyć środka odmrażającego. Nie należy również usuwać zamarzniętej wody lub śnieg z powierzchni szyby za pomocą piór wycieraczek.

Zarówno w sezonie zimowym, jak i po jego zakończeniu do oczyszczania szyb warto wykorzystywać wyłącznie dobrej jakości płyn do spryskiwaczy. Kiepskie płyny mogą w stosunkowo krótkim czasie doprowadzić do uszkodzenia gumowego elementu pióra. Wycieraczki nie powinny także pracować na suchej szybie.

Standardowo, wymiany wycieraczek dokonuje się dwa razy do roku. Jednak nieprzestrzeganie powyższych reguł może prowadzić do ich znacznie szybszego zużycia. Na szybie samochodu już po kilku miesiącach pojawić się mogą smugi, a pracy wycieraczek towarzyszyć mogą nieprzyjemne dźwięki w postaci piszczenia i skrzypienia. To moment, w którym należy rozejrzeć się za nowymi piórami. Warto pamiętać bowiem o tym, iż sprawne wycieraczki wpływają nie tylko na komfort i bezpieczeństwo jazdy. W przypadku stwierdzenia ich złego stanu technicznego podczas kontroli drogowej możemy narazić się na grzywnę w postaci mandatu karnego w wysokości do 500 złotych.

Przy zakupie nowych piór wycieraczek warto skorzystać z wyszukiwarek, które znajdują się w sklepach internetowych oferujących tego typu asortyment. Precyzyjną wyszukiwarkę wycieraczek znajdziemy między innymi w sklepie z wycieraczkami samochodowymi DIPP oferującym pióra wycieraczek do wszystkich popularnych w Polsce marek samochodów.

Dzięki wyszukiwarce piór wycieraczek łatwo i szybko ustalimy odpowiednią długość oraz rodzaj wycieraczki przeznaczonej do posiadanego samochodu. Dowiemy się także, jaki typ mocowania pióra do ramienia przewidział producent naszego auta. Unikajmy zakupu piór wycieraczek wyposażonych w uniwersalne zaczepy mocujące. Bezproblemowy montaż nowych wycieraczek umożliwią nam jedynie pióra wyposażone w zaczep dedykowany do posiadanego modelu samochodu. W przypadku wątpliwości w doborze właściwej wycieraczki warto poprosić o pomoc obsługę danego sklepu. Tylko dobrze dobrane pióra wycieraczek zapewnią kierowcy dobrą widoczność podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *