Wygodny materac – to kluczowe!

Pytanie za 100 punktów: ile lat ma Twój materac? O ile nie kupiłeś go w ciągu ostatniego roku, prawdopodobnie będziesz musiał liczyć wstecz i wykonać trudną matematykę z pamięci, aby spróbować to rozgryźć.

Większość z nas nie myśli zbyt wiele o naszych materacach, co jest dziwne, biorąc pod uwagę, ile naszego życia spędzamy na nich. To, że przez większość tych godzin jesteśmy nieprzytomni, nie sprawia, że ​​nasze łóżka są mniej ważne. W rzeczywistości jest odwrotnie.

Dobry nocny odpoczynek to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego zdrowia, więc posiadanie wygodnego łóżka jest kluczowe. I to nie tylko dla Twojej wygody, chociaż jest to jeden z powodów. Skutki spania na złym materacu wykraczają poza porę snu i mogą nawet wpływać na oddychanie i zdrowie psychiczne.

W tym artykule podamy kilka wskazówek, jak dowiedzieć się, kiedy nadszedł czas, aby powiedzieć adios do starego materaca i zastąpić go czymś nowym -na przykład jednym z rewelacyjnych produktów, jakie oferuje ARTSLEEP producent materaców .

Długość życia materaca

To, jak długo możesz racjonalnie oczekiwać, że będziesz trzymać materac, różni się w zależności od tego, kogo zapytasz. Producenci materacy powiedzą ci raz na osiem lat, ale raporty konsumenckie mówią, że wysokiej jakości łóżko powinno wytrzymać dziesięć lat. Nazwij to paranoją, ale wygląda na to, że niektórzy producenci próbują nakłonić nas do wymiany naszych łóżek szybciej niż to konieczne.

Biorąc to pod uwagę, istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na oczekiwaną długość życia powierzchni do spania. Przede wszystkim należy brać pod uwagę rodzaj materaca: naturalny lateks i pianka memory o dużej gęstości wytrzymują dłużej niż pianka wewnętrzna i pianka o niskiej gęstości.

Jakość: zwykle dostajesz to, za co płacisz.

Twój wiek i waga: osoby cięższe w naturalny sposób szybciej kompresują lub opadają materac. Wraz z wiekiem stajesz się bardziej wrażliwy na subtelne wgłębienia. Styl życia: jeśli używasz łóżka tylko do spania i dobrze o nie dbasz, przeżyje ono coś, co powoduje skakanie na nim dzieci lub wykonywanie innych skocznych zajęć.

Kiedy na 100% porzucić swój stary materac?

10 milionów. To średnia liczba partnerów do spania danej nocy. Te mikroskopijne roztocza żywią się martwymi komórkami skóry i używają łóżka jako toalety. Obrzydliwe, prawda? To dobrze, że nie możesz ich zobaczyć, bo są po prostu obrzydliwe.

Wielu z nas nieświadomie śpi na nich, nie zdając sobie z tego sprawy, ale jeśli masz alergie, astmę, wysypki skórne lub odczuwasz ucisk w klatce piersiowej, gdy kładziesz się do snu, możesz być uczulony na roztocza i ich kał.

Aby ich populacja nie wymknęła się spod kontroli, pamiętaj, aby co tydzień prać pościel w gorącej wodzie, odkurzać powierzchnię łóżka i utrzymywać jak najniższą temperaturę i wilgotność w pokoju. W ciągu kilku lat te stworzenia rozmnażają się. Jeśli nie podjąłeś środków ostrożności, aby kontrolować ich rozmnażanie, być może nadszedł czas, aby rozważyć nowy materac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *