Wyjeżdżasz na wymarzone wakacje? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Większość podróżujących wie co zrobić, by zaplanować długo wyczekiwane, idealne wakacje – oddają samochód do mechanika, by nie zawiódł, wybierają najlepszą trasę i tak dalej – ale często pomijają znaczenie uzyskania dobrej polisy ubezpieczenia podróżnego. Podróżni są bardziej podatni na choroby i wypadki samochodowe, szczególnie gdy podróżują w obcym kraju i nie mają pewnej metody zapobiegania niefortunnym incydentom.

Co zapewnia ubezpieczenie dla podróżnych?

Ubezpieczenie podróżne zapewnia szeroki zakres świadczeń dla podróżnych, ale zwykle jest tutaj potrzebne coś więcej niż sama europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego (wakacyjnapolisa.pl). Ubezpieczenie turystyczne może wydawać się nudnym i niepotrzebnym przedmiotem na liście przed podróżą – dlaczego wydawać pieniądze na to, by ochronić się przed wakacyjną katastrofą, która nigdy nie może się zdarzyć? Jednak drogie „katastrofy wakacyjne”, takie jak wypadek na autostradzie lub utracone bagaże, mogą pojawić się w dowolnym momencie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do Europy na długi weekend, czy podróżujesz po świecie przez dwa lata. Właśnie dlatego ubezpieczenie podróżne jest tak ważnym zakupem przed wyjazdem na wycieczkę.

Aby upewnić się, że rozumiesz prawdziwe korzyści z polisy ubezpieczenia podróży, przedstawiliśmy główne sekcje poniżej;

Anulowanie podróży

Ta sekcja ubezpieczenia zaczyna się od momentu, w którym płacisz swoją składkę przy zakupie polisy jednorazowej oraz od daty początkowej wybranej przy zakupie polisy. Oplata za anulowanie lotu może obejmować koszty opłacane z góry, takie jak zakwaterowanie, transport i wynajem samochodu, których nie można odzyskać z żadnego innego źródła (na przykład organizatora wycieczki) w przypadku, gdy nie można wyruszyć w podróż. Sekcja obejmie anulowanie z wielu powodów, ale ważne jest, aby przeczytać treść polisy w celu uzyskania pełnych informacji.

Nagłe wydatki medyczne

endokrynolog gdynia prywatnieObrażenia lub choroba mogą się pojawić w każdym momencie, ale wyobraź sobie, że potrzebujesz pomocy medycznej w nagłych wypadkach za granicą – możesz nie być w stanie porozumieć się z lekarzami i najprawdopodobniej będziesz musiał zapłacić za leczenie. Tutaj odpowiednia sekcja ubezpieczenia wydatków na leczenie może ci pomóc, ponieważ często bierze pod uwagę koszty leczenia w nagłych wypadkach do 10 000 000 zł na wielu polisach, w tym koszty powrotu do kraju, jeśli będzie to konieczne z medycznego punktu widzenia. Ponadto, każda polityka ma dostęp do telefonu zaufania, który jest dostępny 24 godziny na dobę, każdego dnia w roku.

Niektóre z najczęstszych i najbardziej irytujących katastrof wakacyjnych dotyczą rzeczy osobistych, takich jak opóźniony bagaż, zgubione paszporty i uszkodzone gadżety. Te sekcje polityki mogą pokryć koszty tych problemów, ale musisz sprawdzić pokrycie, aby upewnić się, że limity na polisy wystarczą na pokrycie kosztów za granicą. Jeśli chcesz mieć ubezpieczenie na gadżety, takie jak laptop czy smartfon upewnij się, że jest to objęte w wybranym ubezpieczeniu. W przeciwnym razie warto dodać to jako rozszerzenie do swojego ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *