Wykonanie strony internetowej dla firmy – ile kosztuje i co wchodzi w skład zlecenia?

marketing szeptanyTworzenie stron internetowych cieszy się dzisiaj ogromną popularnością. Nic w tym dziwnego, właściciele firm doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dobra strona www to podstawa każdej działalności. Wykonanie strony internetowej warto zlecać specjalistom, gdyż dzięki temu można mieć pewność, że witryna będzie wykonana profesjonalnie i z dbałością o wszystkie szczegóły.

Wykonanie strony internetowej to spora inwestycja. Koszty mogą być bardzo różne w zależności od oczekiwań klienta. Proste strony wizytówki można znaleźć w cenie już od kilkuset złotych. Są to jednak bardzo minimalistyczne strony www, zawierające podstawowe informacje o firmie czy dane kontaktowe. Jeśli strona www ma być rozbudowana, mieć sporo zakładek i podstron, a także dodatkowe funkcje, trzeba liczyć się z wydatkiem co najmniej kilku tysięcy złotych. Jeszcze więcej kosztują sklepy online, które bardzo często są powiązane ze stronami internetowymi. Koszt wykonania sklepu również może być różny w zależności od potrzeb klienta. Ceny zaczynają się zwykle od kilkunastu tysięcy złotych. Górnej granicy kosztów praktycznie nie ma. Wszystko zależy od tego, czego klient sobie zażyczy i jak wiele pracy będzie wymagało stworzenie idealnego sklepu.

Dobra dla użytkowników i wyszukiwarek

W czasie tworzenia stron internetowych trzeba brać pod uwagę zarówno potrzeby użytkowników, którzy będą je odwiedzać, jak i robotów wyszukiwarek, które będą indeksować stronę, sprawdzać jej zawartość pod kątem optymalizacji seo. Strona przyjazna dla algorytmów to idealne rozwiązanie, które wspiera pozycjonowanie. Dzięki temu można liczyć na to, że sama dobra strona wystarczy, aby nieco podnieść pozycję w wyszukiwarkach. Przy projektowaniu strony internetowej trzeba brać pod uwagę jej design, layout, dobre rozmieszczenie treści, wygodne i widoczne zakładki, intuicyjną obsługę, a także bezproblemowe przechodzenie z jednej podstrony na drugą. Jeśli strona będzie się zawieszać, długo ładować lub też nie będzie responsywna i kiepsko będzie się wyświetlać na smartfonach, trzeba liczyć się z tym, że większość użytkowników będzie odstraszała. Warto więc inwestować w dobre, profesjonalne usługi, dzięki którym strona internetowa będzie faktycznym wsparciem dla prowadzonego biznesu.

Jak znaleźć dobrych specjalistów?

Jeśli chcesz mieć pewność, że strona internetowa będzie wykonana z dbałością o wszystkie szczegóły – optymalizację SEO, pozycjonowanie, responsywność, user experience, doskonały layout i wygodny system zarządzania treścią, warto zlecić ją profesjonalnej agencji. Ceny w renomowanych agencjach reklamowych bywają wyższe niż u freelancerów czy innych osób zajmujących się wykonaniem strony internetowej. Jednak wtedy można liczyć na kompleksową obsługę, wiele dodatkowych usług, a także wsparcie i profesjonalne doradztwo w zakresie jak najlepszych rozwiązań na stronie. W ofercie SEMhub można znaleźć wysokiej jakości usługi wykonania stron internetowych, które cieszą się nie tylko ogromną popularnością, ale również pozytywnymi opiniami wśród dotychczasowych klientów. A zadowoleni klienci, których strony internetowe faktycznie bezproblemowo działają i sprawdzają się w reklamie i promocji, to najlepsza rekomendacja usług.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *