Wykorzystywanie krótkich, cienkich igieł dla Twojej urody? Mezoterapia!

Zarówno mezoterapia, jak i nakłuwanie skóry Dermapen to zabiegi wykonywane w gabinecie z użyciem maleńkich igiełek, ale to nie to samo. Podczas wstrzykiwania mezoterapii mikronakłuwanie powoduje jedynie niewielkie rany. Ale obie terapie mogą być niezwykle skuteczne w leczeniu kilku schorzeń skóry.

Mezoterapia

Zapoczątkowana przez francuskiego lekarza w latach 50-tych mezoterapia polega na użyciu zestawu krótkich, cienkich igieł do wstrzykiwania mieszanki aktywnych składników. Wchodzą bezpośrednio do środkowej warstwy naskórka, poprawiając skuteczność.

To, co zostanie wstrzyknięte, będzie zależeć od tego, co jest leczone. Na przykład, jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu z określonego obszaru, użyjesz środka lipotropowego (coś, co działa jak katalizator rozkładający tłuszcz). Jeśli chcesz ogólnie odmłodzić swoją skórę, użyjemy naszego specjalnego eliksiru. To rozwiązanie zawiera czynniki wzrostu, peptydy, witaminy, kwas hialuronowy i wiele innych.

Dzięki wcześniejszemu zastosowaniu znieczulenia miejscowego zabieg jest bezbolesny i nie powinien trwać dłużej niż godzinę, często krócej. Aby uzyskać najlepsze wyniki, będziesz potrzebować kilku zabiegów, zwykle od 4 do 8. Czas przestoju zależy od rodzaju leczonego schorzenia i intensywności. W przypadku ogólnego odmłodzenia nie ma w ogóle przestojów. Możesz od razu wrócić do pracy i do drugiego dnia poczujesz tylko chwilową suchość lub uczucie „ucisku”. Jeśli redukujesz tkankę tłuszczową, prawdopodobnie odczujesz lekkie zaczerwienienie i obrzęk. Ustępuje w ciągu trzech dni, a przy bardzo intensywnym leczeniu mogą być widoczne siniaki.

Zalety mezoterapii

Stymuluje produkcję kolagenu

Może celować w umiarkowaną pigmentację i obszary tłuste

Zabieg jest szybki i bezbolesny

Można łączyć z innymi zabiegami

Może być stosowany na każdy rodzaj skóry

Wady mezoterapii

Leczenie obszaru otłuszczonego wymaga trochę przestoju.

Dermapen igłowanie skóry

Igłowanie skóry Dermapen jest bezpiecznie – i z dużym powodzeniem – wykonywane od lat. Podobnie jak mezoterapia igłowa Warszawa, oznacza to używanie cienkich igieł, których długość można regulować, aby wnikały w skórę. Należy jednak pamiętać, że nie wstrzykują one żadnego rodzaju substancji aktywnej. Ich celem jest wyłącznie wykonanie niezliczonej liczby drobnych „ran”, które stymulują skórę do „gojenia” poprzez produkcję większej ilości kolagenu. Dzięki temu jest bardzo przydatny do ogólnego odmładzania skóry, a także do zwalczania zmarszczek, rozszerzonych porów i blizn potrądzikowych. Chociaż nadal oferowane jest też igłowanie skóry za pomocą wałka, igłowanie skóry Dermapen jest lepsze. Igły są wstrzykiwane prosto w dół, a nie pod kątem, więcej ran powstaje na centymetr kwadratowy i łatwiej jest dotrzeć do trudniejszych obszarów, takich jak okolice nosa i oczu.

Podobnie jak mezoterapia, zabieg jest bezbolesny dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Po raz kolejny będziesz wchodzić i wychodzić z gabinetów zabiegowych w ciągu godziny. Aby uzyskać najlepsze wyniki, potrzebujesz serii zabiegów, około 6 do 12, ale zależy to od ciężkości stanu Twojej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *