Wynajem aut dostawczych – co musisz wiedzieć?

Wynajem aut dostawczych to usługa po którą coraz częściej sięgają nie tylko właściciele firm, ale również klienci indywidualni, np. podczas przeprowadzki lub potrzeby przewiezienia większych mebli. Niewiele osób wie, że aby wynająć tzw. dostawczaka wcale nie trzeba przechodzić przez żadne szczegółowe weryfikacje. Rynek wypożyczalni samochodów rozwinął się w ostatnich latach tak bardzo, że wynajem auta dostawczego wymaga zaledwie minimum formalności. Jak to zrobić i z czym to się wiąże? Zapraszamy do lektury artykułu.

  1. Auta dostawcze na wynajem – garść przydatnych informacji
  2. Jakie samochody dostawcze można wypożyczyć?
  3. Ile kosztuje wynajem samochodu dostawczego?

Wynajem aut dostawczych może odbywać się na zasadach krótko lub długoterminowych. Zasady takiego wynajmu są jasne i klarowne, a ceny coraz bardziej przystępne, dlatego coraz więcej osób korzysta w Polsce z tej usługi. Poniżej najważniejsze informacje na ten temat “w pigułce”.

Auta dostawcze na wynajem- garść przydatnych informacji

Jeśli jesteś zainteresowany wynajmem auta dostawczego to jedyne co musisz wiedzieć zawiera się w kilku prostych wskazówkach. Na ogół wystarczy telefoniczny lub mailowy kontakt z wypożyczalnią. Niektóre firmy wymagają określonego wieku, np. ukończonych 25 lat, aby móc wynająć samochód dostawczy. Po zapoznaniu się z regulaminem i okazaniem dwóch dokumentów – prawa jazdy oraz dowodu osobistego lub paszportu następuje podpisanie umowy . Kaucja zwrotna (na wypadek ewentualnych szkód) wynosi zazwyczaj od 500 do 1000 zł. Auta dostawcze są często dostarczane klientom we wskazane miejsce, można też pojechać swoim autem do wypożyczalni, wziąć dostawczaka i zostawić swój samochód na firmowym parkingu.

Jakie samochody dostawcze można wypożyczyć?

Najczęściej flota firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów jest do siebie bardzo podobna. Są to auta dostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej DMC nie przekaraczającej 3,5 tony, do których prowadzenia wystarczy prawo jazdy kategorii B. Te najczęściej spotykane w wypożyczalniach to: Fiat Doblo, Fiat Ducato, Peugeot Boxer, Renault Master, Peugeot Partner oraz Opel Vivaro. Każdy z nich będzie dobrym wyborem, a zdecydowanie się na konkretny model uzależnione jest od indywidualnych preferencji klientów.

Ile kosztuje wynajem samochodu dostawczego?

Wynajem auta dostawczego jest zależny od marki i modelu samochodu dostawczego oraz ilości dni wypożyczenia. Aby podać średnie ceny takiego wynajmu warto spojrzeć na cennik wynajmu samochodów dostawczych w warszawie, gdzie wynajem na okres od 1 do 7 dni to w zależności od dostawczaka – koszt od 139 do 199 zł netto za dobę. Końcowa cena wypożyczenia dostawczaka zależeć będzie także od ilości przejechanych kilometrów oraz tego czy zdecydujemy się na dodatkowe usługi oferowane przez wypożyczalnie takie jak: wynajem wózka transportowego, najazdy, cb radio, etc.

Wypożyczalnia samochodów oferująca auta dostawcze znajduje się praktycznie w każdym większym mieście. Jeśli prowadzisz biznes lub planujesz przeprowadzkę – być może warto z tej możliwości skorzystać?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *