Wynajem mieszkania w garażu: dlaczego nie i dlaczego tak?

Ponieważ koszty wynajmu rosną w miastach w całym kraju, również w Warszawie właściciele domów i najemcy stają się twórczy w swoich staraniach o przystępne cenowo mieszkania. Jedną taktyką, którą wprowadza wielu właścicieli domów, jest przekształcenie przestrzeni garażowej w mieszkanie generujące dochód. Jest to rozwiązanie korzystne dla obu stron.

Właściciele domów są w stanie zrekompensować część swoich kosztów kredytu hipotecznego, a najemcy mają niedrogie miejsce na nocleg.

Czym właściwie jest mieszkanie w pomieszczeniu garażowym?

Podobnie jak w przypadku każdej sytuacji życiowej, niektóre części wynajmu mieszkań w garażu będą prawdopodobnie mniej niż idealne. Oto kilka zalet i wad mieszkania w przekształconym mieszkaniu garażowym, które powinieneś rozważyć przed podjęciem decyzji mieszkaniowej.

Plusy mieszkania w garażu

Stawki najmu w wielu częściach kraju stają się poważnie wymykające się spod kontroli. Niedawno opublikowany raport na temat apartamentów stwierdził, że stawki czynszowe wzrosły o co najmniej 10 procent w siedmiu ze 100 największych miast w kraju w ciągu ostatniego roku – w tym w Warszawie.

Jedną z największych zalet mieszkania w garażu jest możliwość rezygnacji z tego trendu. Mieszkania garażowe nie zostały stworzone z zamiarem rentowności. W rzeczywistości mogliby nawet w dłuższej perspektywie obniżyć wartość domu dla właściciela domu. Większość mieszkań w garażu zostały stworzone po to, aby zrównoważyć koszty kredytu hipotecznego właściciela domu. Z tego powodu stawki czynszu za mieszkania garażowe prawdopodobnie pozostaną w granicach rozsądku dla danego rynku.

Kolejnym pozytywnym aspektem mieszkania w garażu jest prywatność, z której skorzystasz. Podczas gdy kompleksy mieszkaniowe mają wiele jednostek obok siebie, mieszkanie w garażu prawdopodobnie nie. Ponieważ jednostka prawdopodobnie jest dołączona do domu jednorodzinnego lub w jego pobliżu, jedynymi sąsiadami, których będziesz potrzebować, będą Twoi właściciele.

Minusy życia w garażu mieszkania

Jest kilka powodów, dla których chciałbyś mieszkać w garażu, ale musisz też pomyśleć o wadach.

Na przykład powinieneś pomyśleć o swojej sytuacji wejścia. Konwersja każdego garażu będzie inna niż to, co zapewniają klasyczne mieszkania w dzielnicy Warszawa Bemowo. Niektóre będą miały oddzielne wejście dla Ciebie i Twoich gości, a niektóre nie. Jeśli prywatne wejście jest czymś, czego oczekujesz, będziesz niezadowolony, gdy dowiesz się, że musisz wejść do swojego mieszkania przez czyjś dom.

Kolejną kwestią, którą powinieneś podjąć, jest ubezpieczenie najemcy. W zależności od firmy ubezpieczeniowej możesz nie być w stanie ubezpieczyć mieszkania w garażu, a niektóre firmy będą prawdopodobnie wymagać dodatkowej dokumentacji – kłopotów, które mogą nie być warte twojego czasu. Wreszcie, mieszkania garażowe, choć często niedrogie, mogą być trudne do znalezienia. Ponieważ są bardziej dyskretne i niepozorne, wyszukiwanie w Internecie mieszkania w garażu jest najlepszym rozwiązaniem.

Szukasz nowego mieszkania na Bemowie? Sprawdź http://www.bliskiebemowo.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *