Wypadek podczas wyjazdu służbowego? Kto pokrywa koszty holowania samochodu?

Wyjazdy służbowe w wielu firmach są na porządku dziennym. Niektórzy pracownicy codziennie pokonują wiele kilometrów w związku z wykonywaniem obowiązków zawodowych. Nic więc dziwnego, że nierzadko zdarzają się różnego rodzaju sytuacje drogowe, w których uczestniczy auto służbowe.

Im częściej jeździmy, tym bardziej jesteśmy narażeni na różnego rodzaju zdarzenia drogowe. Warto więc być zawczasu przygotowanym na sytuację, gdy wypadek czy kolizja utrudnią lub uniemożliwią dalsze korzystanie z auta. Wypadek czy kolizja, które powodują, że auto staje się całkiem niesprawne i trzeba odwieźć je do warsztatu, mogą powodować spore problemy z funkcjonowaniem firmy.

Problem ma też sam pracownik, który uczestniczył w wypadku i musi szukać innego samochodu. Na miejsce zdarzenia zwykle wzywana jest pomoc drogowa, która zajmuje się odholowaniem samochodu do warsztatu. Koszty takiego holowania pokryć powinien pracodawca, gdyż pracownik uczestniczył w zdarzeniu podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Koszty holowania auta powinien ponosić pracodawca

Kwestię pokrycia kosztów za holowanie można załatwić na kilka sposobów. Najczęściej pracownik pokrywa wydatek od razu z własnej kieszeni, ale bierze sobie fakturę, którą dorzuca do pozostałych kosztów rozliczenia wyjazdu służbowego. Dzięki temu pracodawca zwraca mu wydatek poniesiony na holowanie. Innym rozwiązaniem jest, aby firma oferująca pomoc drogową wystawiła fakturę bezpośrednio na firmę.

Wtedy pracownik nie musi pokrywać od razu wydatku z własnej kieszeni. To dobre rozwiązanie dla osób, które podczas podróży nie dysponują większą ilością gotówki w portfelu, gdyż większość wydatków realizują poprzez używanie kart płatniczych lub mają je opłacone z góry. Nigdy natomiast pracownik nie powinien finansowo odpowiadać za zdarzenie, które miało miejsce podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Szczególnie wtedy, gdy kolizja czy wypadek nie były z jego winy.

Szybka i sprawdzona pomoc drogowa

laweta łódźPomoc drogowa to w razie wypadku czy kolizji jedna z najważniejszych kwestii. Warto więc mieć pod ręką namiary na sprawdzone firmy, które działają w okolicy, w której się poruszamy. Laweta Łódź to dobre rozwiązanie dla osób poruszających się po Łodzi czy okolicach. Można liczyć przede wszystkim na szybką i sprawną obsługę, co ma duże znaczenie w sytuacjach, w których zlecającemu zależy na czasie. Niestety, sporo firm oferujących pomoc drogową każe na siebie długo czekać.

Nie brakuje sytuacji, w których na wybraną pomoc drogową trzeba poczekać kilka godzin. Nie trzeba chyba wspominać, jak bardzo opóźnia to realizowanie obowiązków zawodowych czy poszukiwanie auta zastępczego. Im sprawniejsza i szybsza pomoc drogowa, tym lepiej dla osoby, która ją wzywa. Warto więc korzystać ze sprawdzonych firm, które cieszą się dobrą opinią wśród klientów, którzy już korzystali z ich usług i są w stanie sporo powiedzieć na temat szybkości i jakości realizowania zadań.

3 komentarze “Wypadek podczas wyjazdu służbowego? Kto pokrywa koszty holowania samochodu?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *