Wypadnie włosów – jakie suplementy mogą na to zaradzić?

Istnieje wiele przyczyn łamania się, wypadania, przerzedzania i powolnego odrastania włosów, a przyczyną często mogą być niedobory witamin. Przestrzeganie restrykcyjnej diety lub intensywny stres – fizyczny lub emocjonalny – może spowodować utratę włosów lub spowolnienie ich wzrostu. Dzieje się tak, ponieważ Twoje ciało przekierowuje składniki odżywcze i energię do narządów.

Włosy mogą być również bardziej:

  • suche,

  • łamliwe,

  • bez połysku.

Ponieważ nowe włosy mogą być widoczne, może minąć trzy miesiące, dlatego stresujący okres może być widoczny długo później. Aby włosy wyglądały jak najlepiej i aby wykluczyć niedobory witamin jako przyczynę wypadania i łamania się włosów, wypróbuj jeden z zalecanych suplementów jak https://medsense.pl/jelly-bear-hair/. Jeśli masz problem z połykaniem tabletek lub kapsułek, te żelki do żucia są dla Ciebie idealne. Prawdziwe jagody i odrobina cukru sprawiają, że te witaminy smakują wyśmienicie. Co najważniejsze, są przyjazne dla wegetarian – nie ma kolagenu morskiego, wieprzowego ani wołowego – a także nie zawierają soi i glutenu. Nawet bez kolagenu, ta formuła zapewnia potężne uderzenie witamin dzięki któremu Twoje włosy będą dłuższe i mocniejsze niż kiedykolwiek. Zawiera siedem różnych witamin, a także kwas foliowy, jod, cynk i cholinę. W szczególności kwas foliowy ma kluczowe znaczenie dla produkcji nowych komórek w organizmie i jest związany z mocniejszymi i zdrowszymi włosami i skórą. Wiele osób zauważa, że ich włosy gęstnieją i rosną szybciej w czasie ciąży, co może być spowodowane przyjmowaniem kwasu foliowego jako suplementu prenatalnego i porodowego.

Jakie suplementy są najskuteczniejsze?

Jeden z najbardziej skutecznych to proszek kolagenu morskiego pochodzący ze zrównoważonych połowów dzikich ryb które są wolne od hormonów i antybiotyków obecnych w rybach hodowlanych. Ten czynnik sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie, jeśli jesteś na diecie paleo. Jest to nie tylko czystsze źródło kolagenu, ale jest również przetwarzane enzymatycznie, aby ułatwić wchłanianie przez organizm. Niejeden taki suplement zawiera również glicynę, która jest znana jako „aminokwas przeciwdziałający efektom starzenia”, dzięki czemu Twoje włosy otrzymają moc dwóch silnych związków! Ponadto kolagen ma udowodnione korzyści dla skóry, w tym poprawia elastyczność. W wieku 30 lat organizm zaczyna tracić zdolność do produkcji i utrzymania kolagenu. Przyjmowanie takiego suplementu jest doskonałym pomysłem, jeśli chcesz zachować zdrowy i młody wygląd skóry i włosów.

Polecane są też kapsułki, które zawierają kombinację wielu różnych składników, które działają na trzy obszary: wypadanie włosów, przerzedzenie włosów i powolny odrastanie. Jeśli masz niedobory witamin wpływające na Twoją fryzurę, taki rodzaj suplementów pomoże Ci wrócić na właściwe tory. Wegańska i wolna od okrucieństwa formuła powinna zawierać krzemionkę (kluczowy związek, który pomaga organizmowi w produkcji kolagenu), aby pomóc Ci pozyskać dłuższe i mocniejsze włosy. To dobry wybór!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *