Chcesz wypocząć? Obierz kurs na Kołobrzeg!

Kołobrzeg jest największym uzdrowiskiem w Polsce i jednym z wiodących kurortów na rynku turystyki medycznej. Wszystkie znajdujące się w ramach tego miasta obiekty posiadają najnowocześniejszy sprzęt używany przez przeszkolone osoby. Wakacje w tym nadmorskim kurorcie najczęściej wiążą się z leczniczymi zabiegami spa, ale są też liczne inne atrakcje Kołobrzeg które czekają na starszych i młodszych turystów.

Dla dzieci i dorosłych – pełno zabawy, zdrowia i samopoczucia

Jednak jeszcze chwilę o zabiegach, z jakich można w tym mieście skorzystać. Istnieją tutaj metody leczenia chorób układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, zaburzeń układu hormonalnego i metabolizmu. Są również obok atrakcji dla dzieci, takich jak muzeum 6d, miasto myszy czy inne – przygotowane zabiegi dla najmłodszych, szczególnie polecane dla maluchów cierpiących na astmę, cukrzycę, tarczycę, otyłość i alergie skórne. Miasto jest także ośrodkiem rehabilitacji medycznej.

Niektóre instytucje kultury są odpowiedzialne za wypełnianie wolnego czasu zarówno pacjentów, jak i turystów, organizując różne koncerty, spektakle i wydarzenia artystyczne. Zajęcia rekreacyjne dostępne są w centrach sportowych, na stadionach, w halach sportowych, na lodowisku lub w parku wodnym, a także podczas pieszych i rowerowych wycieczek po wielu przygotowanych trasach – są wspaniałym dopełnieniem pobytu w Kołobrzegu, dzięki czemu nie kojarzy się to maluchom wyłącznie z leczniczymi zabiegami, ale wnosi prawdziwą rozrywkę do ich pobytu.

Katedra w Kołobrzegu – musicie ją zobaczyć!

projektowanie restauracji warszawaZbudowana w XVI wieku katedra w Kołobrzegu jest gotycką bazyliką, zbudowaną jako świątynia katolicka, później przekształcona w luterańską, a od lat 70. XX wieku – znów katolicką – to must have na liście „do zobaczenia” gdy będziesz w tym mieście, czy to z dziećmi czy bez. Przez wieki kościół był wielokrotnie niszczony w wielu wojnach, które przetoczyły się przez Kołobrzeg. W 1945 r. Sowiecki ostrzał zniszczył koronę katedry z podwójną wieżą i został odbudowany w 1958 r. W kształcie widocznym do dziś. Nie pozostało już wiele historycznych dekoracji ani artefaktów, ale to, czego nigdy nie można odebrać tej Katedrze to jej klimat – bezcenny!

Oprócz tego koniecznie zabierz (siebie) i dziecko w stronę Wieży Ciśnień – kolejnej wielkiej atrakcji tego miasta. Wieża ciśnień to konstrukcja z czerwonej cegły zbudowana w stylu neogotyckim w 1885 roku. W najwyższym punkcie wieży znajduje się oryginalny zbiornik na wodę, który może pomieścić 720 m³ wody. Pompowana woda z rzeki Parseta została następnie rozprowadzona do budynków.

W swojej pierwotnej formie wieża działała jeszcze do marca 2015 r. Obecnie Wieża jest używana jako lokalny browar i restauracja. Podają regionalne piwo i tradycyjne potrawy, zatem znajdzie się coś dobrego i dla Ciebie i twojego dziecka. Naprawdę warto się zatrzymać również i w tym miejscu odwiedzają to piękne nadmorskie miasto w Polsce, jakim niewątpliwie jest właśnie Kołobrzeg.

Zatem znajdzie się tutaj coś zdecydowanie fajnego – dla każdego, kto tu przyjedzie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *