Wyposażenie wózka widłowego – jaki model wybrać?

Wózki widłowe na co dzień są używane w fabrykach, magazynach, halach produkcyjnych, gospodarstwach rolnych i w innych miejscach, gdzie konieczny jest skuteczny i bezpieczny transport dużych ilości towarów. Zanim zdecydujemy się na konkretny model wózka widłowego, warto najpierw ustalić indywidualne potrzeby i na tej podstawie szukać wózka spełniającego wszystkie nasze kryteria.

W poszukiwaniu właściwego wózka widłowego warto sprawdzać przede wszystkim oferty dobrych, renomowanych i sprawdzonych producentów, którzy cieszą się pozytywnymi opiniami i oferują wózki najwyższej jakości. Na pojazdach magazynowych nie należy oszczędzać – im mniej wydamy na wózek widłowy, tym więcej trzeba będzie wydać na późniejsze naprawy czy dodatkowy osprzęt. Najtańsze modele wózków widłowych są zwykle sprzedawane w bardzo ubogich wersjach. Całe dodatkowe wyposażenie trzeba kupować osobno, co powoduje, że cena wózka robi się dużo wyższa niż początkowo zakładaliśmy. Czasem lepiej jest kupić model, który wydaje się droższy, ale posiada w zestawie te akcesoria, które w przypadku tańszych wózków trzeba kupować osobno.

Co przyda się w wózku widłowym?

Dodatkowe wyposażenie i akcesoria do wózków widłowych zwiększają ich funkcjonalność i przydatność do różnego rodzaju prac. Można je wtedy wykorzystać nie tylko do prac związanych z transportem, ale również do prac załadunkowych i wielu innych działań. Ważnym elementem każdego wózka widłowego są przede wszystkim widły, przedłużki wideł, a także chwytaki, szufle mechaniczne i hydrauliczne, różnego rodzaju uchwyty, dzięki którym można podnosić produkty o różnych kształtach i gabarytach. W niektórych firmach przydadzą się również chwytaki do materiałów budowlanych, kartonów, skrzyniopalet czy do pianki. Im lepiej znamy nasze indywidualne potrzeby dotyczące wózków, tym łatwiej będzie dobrać model posiadający wszystkie niezbędne akcesoria lub dokupić brakujące elementy. Wybierając wózek widłowy, zwracajmy uwagę na to, czy sprawdzi się w konkretnym pomieszczeniu, czy będzie można łatwo nim manewrować na wąskich uliczkach w magazynie, a także czy ma odpowiednio duży wysięgnik.

Wózki bezproblemowe w naprawie

Gdy szukamy odpowiedniego wózka widłowego, warto zwracać uwagę nie tylko na jego wyposażenie, parametry techniczne czy możliwości, ale również na to, czy będzie można bez problemu dostać do niego części zamienne oraz znaleźć serwis, który szybko i sprawnie naprawi wózek w razie awarii. Oczywiście, przez jakiś czas wózek będzie podlegał gwarancji, jednak prędzej czy później skończy się ona – trzeba będzie szukać możliwości naprawy na własną rękę. Profesjonalna naprawa wózków widłowych różnych modeli i typów to ważny element użytkowania i długowieczności pojazdu magazynowego. Wybierajmy więc takie modele, które są bezproblemowe w naprawie, pochodzą od dobrych i znanych producentów. Im bardziej znany i popularny model, tym większa szansa na to, że nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem dobrego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *