Wypożyczalnia samochodów z Warszawy – dlaczego warto z niej skorzystać odwiedzając stolicę?

Idea wynajmowania samochodu zamiast podróżowania własnym staje się coraz bardziej popularna. Dzieje się tak z różnych względów. Dla ludzi młodych jest to bardzo wygodny sposób na spędzenie spontanicznego weekendu poza miastem, jest to również dobra i sprawdzona metoda na wyjazdy nieco dalsze, zaplanowane z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. 

Z możliwości wynajmowania samochodu korzystają również duże firmy, które nierzadko wysyłają swoich pracowników w delegacje służbowe. Poza wygodą jest to dla nich również okazja do przetestowania najnowszych na rynku marek samochodów, co często owocuje później zakupem takiego auta do firmy. Zostało ono w końcu przetestowane i sprawdzone.

Od czego zależy cena wynajmu samochodu?

Jeśli już zdecydowaliśmy, że podczas naszej podróży (służbowej czy też prywatnej) zdajemy się na samochód wypożyczony, warto byłoby przyjrzeć się propozycji wypożyczalnia samochodów w Warszawie – wypożyczalni ulokowanej w Warszawie, która w swojej bogatej ofercie proponuje nowe modele samochodów zarówno w wynajmie krótko jak i długoterminowym. W zależności od marki samochodu, na jaki się zdecydujemy, jak i czasu, na jaki zamierzamy wypożyczyć auto, będzie zależało jak duże koszty poniesiemy. Ceny modeli osobowych wahają się między 80 – 350 zł za dobę, przy czym w cenie 80 zł brutto wypożyczymy niewielkie autko klasy Toyota Aygo, natomiast za kombi Audi A4 zapłacić będziemy musieli już nieco więcej, bo około 240 zł brutto za dobę. To wszystko oczywiście w przypadku wynajmu krótkoterminowego (1-4 dni), bo o zaletach takiego mówimy w tym artykule.

Jakie warunki muszę spełniać aby wypożyczyć samochód?

W zasadzie potrzebne będzie jedynie prawo jazdy, jakiś drugi dokument tożsamości dla potwierdzenia naszych danych z prawa jazdy, karta kredytowa lub debetowa bądź po prostu gotówka jeśli zdecydowaliśmy zapłacić za wypożyczenie na miejscu, a nie przykładowo online z wyprzedzeniem czasowym. Warto jednak dokładnie dopytać w naszej wypożyczalni czy uznawana jest taka forma płatności, gdyż po zmianach w 2018 r wiele wypożyczalni respektuje już tylko karty kredytowe. Ma to związek z wieloma oszustwami, jakie do tej pory miały miejsce i przykrymi konsekwencjami dla wypożyczających. Liczyć musimy się również z opcją wpłacenia kaucji, która jednak zostaje nam zwrócona przy oddawaniu samochodu – pod warunkiem oczywiście, że nic nie zostało uszkodzone w pojeździe.

Samochód oddany – co dalej?

Mało kto o tym pamięta, szczególnie jeśli wyjazd był udany i już jesteśmy myślami przy następnym, warto jednak zwrócić uwagę na pewien szczegół już po powrocie do domu. Sprawdźmy przede wszystkim czy pieniądze z kaucji wróciły na nasze konto – pod warunkiem oczywiście, że płaciliśmy przelewem. Niektóre wypożyczalnie zwracają płatność po ponad 30 dniach, ale zdarza się, że trwa to o wiele krócej. Jeśli jednak po upływie miesiąca wciąż nie odzyskaliśmy kaucji, konieczne jest przypomnienie się w wypożyczalni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *