Wystrój warsztatu – klimatyczna fototapeta motoryzacyjna

tapeta

Warsztat samochodowy kojarzy się nam z podnośnikami, kluczami, kompresorami i różnymi innymi sprzętami służącymi do obsługi i naprawy pojazdów. Warsztaty zazwyczaj są brudne i wcale nie zachęcają do przebywania w ich wnętrzu. Jeżeli prowadzimy warsztat samochodowy, to może warto zastanowić się nad jego estetycznym upiększeniem.? Z pomocą przychodzą ciekawe fototapety w klimatach motoryzacyjnych.

Fototapeta, co to takiego? Jakie są koszty?

Fototapeta jest elementem dekoracyjnym wnętrza. Od jakiegoś czasu taka forma upiększania wnętrza jest coraz bardziej popularna. W jedną chwilę jesteśmy w stanie zmienić wygląd wnętrza. Wystarczy na ścianę nakleić wielkoformatowy obraz, czyli tzw. fototapetę. Może ona przedstawiać różne pejzaże, wizerunki, przedmioty. Do warsztatu samochodowego, najbardziej odpowiednią tematyką fototapety będzie motoryzacja.

W ofertach wielu firm znajdziemy mnóstwo fototapet, z pięknymi kobietami na tle superszybkich i drogich samochodów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu zaprojektować i zlecić druk własnej, indywidualnej fototapety. Im większa dekoracja tym wyższa cena. Indywidualne projekty wyceniane są dużo drożej, mogą sięgać nawet kilkuset złotych za metr kwadratowy. Jeżeli zdecydujemy się jednak na gotowy wzór, to możemy liczyć na cenę zaczynającą się już od około 35 złotych za metr kwadratowy fototapety. Zakupić je można w bardzo wielu sklepach z artykułami remontowo-budowlanymi. Warto jednak rozejrzeć się w Internecie, ponieważ jest tam większy wybór tapet, a ceny zazwyczaj są dużo atrakcyjniejsze.

Zalety fototapety w warsztacie samochodowym

Dzięki zastosowaniu ciekawej kompozycji, nasz warsztat będzie atrakcyjniejszy. Ciekawy wygląd pomieszczenia może przyciągać klientów, ale także nam, jako właścicielowi będzie się lepiej i przyjemniej w takich warunkach pracowało. Ciekawy wystrój świadczy również dobrze o osobach pracujących w warsztacie. Sprawiają wrażenie odpowiedzialnych i dbających o każdy szczegół, a to jest bardzo ważne, w mechanice samochodowej.

kamizelkiWstawiając samochód do warsztatu, klient chce wierzyć, że jego auto zostanie w należyty sposób naprawione. Jeżeli w pomieszczeniu jest brudno i niechlujnie, to w znaczący sposób wpływa to na nastawienie klienta do warsztatu.
Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu jak fototapeta w warsztacie, ponieważ nie jest to droga inwestycja, a w znaczący sposób uatrakcyjni wnętrze, w którym mechanicy przebywają bardzo długi czas w ciągu dnia.

Jeżeli prowadzimy warsztat przydomowy, to tym bardziej powinniśmy starać się, aby przebywanie w nim było dla nas, choć trochę bardziej przyjemne. Fototapeta może być również ciekawą formą reklamy naszego biznesu. Indywidualny nadruk z logiem firmy, ciekawym samochodem, oraz piękną kobietą może być naszym znakiem rozpoznawczym. Konieczne jest jednak zdecydowanie się na produkt wysokiej, jakości.

W warsztacie często dochodzi do licznych zabrudzeń i fototapeta powinna móc być czyszczona za pomocy wody i różnych delikatnych środków czystości. Nie każdy producent wykonuje fototapety odporne na zabrudzenia i zmywanie, dlatego wcześniej warto dowiedzieć się, aby przykro się nie rozczarować. Słaba, jakość wykonania doprowadzi do tego, że przy pierwszym lepszym zabrudzeniu, nasz zakup, pójdzie do kosza, a na ścianie pozostanie puste miejsce.

Wiele zakładów mechaniki samochodowej stosuje nadruk na ogromnej fototapecie, taki sam jak na swoich ulotkach, czy wizytówkach. Klient w ten sposób zapamiętuje warsztat i widząc logo lub ulotkę na ulicy, od razu wie, do kogo ona należy. Niektórzy właściciele warsztatów oferują swoim klientom gratis w postaci własnej fototapety, takiej samej jak ta na ścianie warsztatu, tylko w mniejszym formacie.

Jeżeli usługa wiąże się z określoną sumą pieniędzy, to przy odbiorze samochodu, właściciel otrzymuje taki właśnie prezent. Jest to ciekawy gadżet, który może w skuteczny sposób zachęcić do dalszego korzystania z usług danego warsztatu. Dlatego warto zainteresować się fototapetami.

Autorem poradnika jest firma FOTEKS na której można nabyć również fototapety motoryzacyjne (link: http://sklep.foteks.pl/fototapety.html)

Jeden komentarz dla wpisu “Wystrój warsztatu – klimatyczna fototapeta motoryzacyjna”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *