Wywóz pozostałości z placu budowy – kiedy wynająć profesjonalistów?

Budowa domu lub choćby generalny remont to prace, które generują dosyć dużo pozostałości w postaci gruzu, cegieł czy starych dachówek. Podczas prac budowlanych można je składować gdzieś w pobliżu placu budowy, jednak warto jak najszybciej zająć się wywozem gruzu. Obowiązek ten spoczywa przede wszystkim na inwestorze, który powinien wynająć do tego profesjonalną firmę.

Wiele prac budowlanych powoduje powstawanie dużej ilości pozostałości. Jeśli wymieniamy pokrycie dachowe na nowe, najczęściej pozostaje dachówka ceramiczna, którą trzeba wywieźć. W tej kwestii można również poradzić sobie w inny sposób. Stare, tradycyjne pokrycia dachowe cieszą się dużym zainteresowaniem osób, które budują klasyczne budynki, nawiązujące do tradycyjnej architektury. Może się więc okazać, że dachówka, która dla nas jest do wyrzucenia, dla kogoś innego będzie stanowiła ciekawy materiał budowlany. Warto więc dać ogłoszenie na portalach branżowych czy forach ogłoszeniowych. Być może na części gruzu da się zarobić, a przy okazji ktoś inny zajmie się wywożeniem go z placu budowy. Jeśli więc mamy ładne pokrycie dachowe, które dodatkowo nie jest zniszczone, uszkodzone czy porośnięte mchem, warto spróbować je sprzedać. Z pewnością znajdą się kupujący, którzy chętnie zabiorą od nas wszystkie zdjęte dachówki.

Im więcej pozostałości, tym większy transport będzie potrzebny

architekt wnętrz warszawaWywożenie gruzu z placu budowy to dosyć skomplikowane zadanie, gdyż wymaga przede wszystkim dużego i pojemnego samochodu oraz pracy wielu rąk ludzkich. Najlepszym rozwiązaniem w pozbyciu się gruzu jest więc wynajęcie firmy, która specjalizuje się w sprzątaniu po remontach czy budowach. Profesjonaliści bez problemu zgarną wszystkie pozostałości, dzięki czemu inwestor nie będzie musiał się obawiać, że dostanie chociażby mandat za zbyt długie zaleganie pozostałości w miejscu publicznym, w pobliżu placu budowy. Gruz najlepiej wywozić po zakończeniu wszystkich prac budowlanych. Wtedy bowiem można mieć pewność, że nie pojawią się już żadne nowe pozostałości, fragmenty ścian czy tynków oraz dachówek.

Przy dużych remontach warto wywozić gruz partiami

Jeśli inwestycja jest dosyć duża, a pozostałości po remoncie czy pracach budowlanych powstają niemal na bieżąco, warto zaplanować co najmniej kilkukrotne wywożenie gruzu z budowy. Dobrym rozwiązaniem jest zamówienie usług firmy wywozowej po zakończeniu konkretnego etapu prac. Najlepiej, aby wywóz gruzu zamówić i zaplanować jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych. Dzięki temu firma, która świadczy takie usługi, będzie mogła sobie zarezerwować odpowiedni termin. Jeśli zostawimy to na ostatnią chwilę, może się natomiast okazać, że wyprodukujemy sporo pozostałości, których nie będzie miał kto wywieźć. A bałagan na placu budowy z pewnością nie będzie sprzyjał szybkości i bezpieczeństwu prowadzenia prac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *