Z jakich gadżetów technologicznych najchętniej korzystają kierowcy samochodów?

Kierowcy samochodów coraz częściej korzystają z nowoczesnej technologii. Niewielkim kosztem mogą sprawić, że jazda będzie o wiele bezpieczniejsze oraz przyjemniejsza. Które gadżety cieszą się największych zainteresowanie? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Może niektóre z nich staną się dla Ciebie inspiracją.

Nawigacja

Nawigacja w samochodzie to już standard. Sprawdza się nie tylko w dalekiej podróży, ale także w codziennym życiu. Wystarczy wybrać najwyższej jakości nawigację, by wraz z aktualnymi mapami otrzymać informacje o warunkach na drogach. Nawigacja na podstawie zebranych informacji potrafi nie tylko generować informacje o korkach, pracach remontowych na drogach, ale także wytyczyć najszybszą lub najbezpieczniejszą trasę. Tym samym zawsze kierowca dotrze w wyznaczone miejsce na czas i bez nieprzyjemnych niespodzianek.

Wideorejestrator

Ogromną popularnością cieszy się również widorejestrator, szczególnie wśród kierowców, którzy spędzają dużo czasu za kółkiem. Niewielka kamerka o dobrej jakości nagrywania przydaje się w przypadku stłuczek oraz kolizji drogowych i bardzo często okazuje się skutecznym sposobem na udowodnienie swojej niewinności. Przy jego wyborze należy zwrócić uwagę na jakość nagrywania oraz kont widzenia, jaki oferuje urządzenie. Dobry wideorejestrator to taki, który nie tylko zarejestruje nie tylko moment kolizji, lecz także to, co się dzieje na drodze.

Multitool

Coraz częściej kierowcy samochodów w trosce o swoje oraz bliskich bezpieczeństwo sięgają po multitool. Wizualnie to nic wyjątkowego, wyglądem przypomina tradycyjny brelok do kluczy. W rzeczywistości multitool to zaawansowane rozwiązanie, które pozwala sprawdzić ciśnienie w kołach i w razie niebezpieczeństwa pozwoli przeciąć pasy bezpieczeństwo. Multitool ma także wbudowany zbijak do szyb, który w razie uszkodzenia drzwi pozwoli wydostać się z auta. Na rynku dostępne są także modele, które mają wbudowany miernik stanu zużycia bieżnika, dzięki czemu można na bieżąco kontrolować stan kół używanego pojazdu.

Zestaw słuchawkowy

Jak wiadomo, w czasie jazdy zabronione jest używanie sprzętu, który może rozproszyć uwagę kierowcy. Dlatego na wyposażeniu kierowcy znaleźć można także zestaw słuchawkowy, który pozwala mu na bycie w kontakcie z innymi i prowadzenie rozmów bez odrywania rąk od kierownicy. To niepozorne urządzenie jest naprawdę wytrzymałe i jego bateria spokojnie wystarczy na wiele godzin rozmów.

Czujnik parkowania

Innym, również przydatnym gadżetem jest czujnik parkowania. To prosty gadżet, który montowany jest w nowszych modelach, ale z powodzeniem można go umieścić także na starszych egzemplarzach. Taki czujnik parkowania potrafi pomóc w parkowaniu, dzięki czemu unikniemy zderzenia z innym samochodem, jak również przyblokowania.

Jak widać, jest wiele gadżetów, które cieszą się popularnością wśród kierowców samochodów. To, czy po nie sięgniesz, zależy oczywiście od Ciebie.

Artykuł opracowany wspólnie z mobile click.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *