Zabawki dla dzieci na jesienne wieczory

Gdy lato dobiega końca, jego miejsce zajmuje humorzasta polska jesień. Słońca i ciepła jest coraz mniej. Częściej pojawia się nieprzyjemny deszcz, chłód i długie, nudne jesienne wieczory. Dzieci coraz więcej czasu spędzają w domu z rodzicami. Co zrobić, by pociecha nie nudziła się? Jak zorganizować dziecku czas mądrze i z pomysłem?

Rodzinne zabawy

Ranking seriali Niekoniecznie pobyt w domu, razem z rodzicami musi zaczynać i kończyć się na oglądaniu bajek w telewizji lub grze w gry komputerowe. Taka rozrywka jest oczywiście najłatwiejsza… Warto jednak pomyśleć, w jaki ciekawy sposób można zorganizować dziecku czas jesienią. No właśnie – wybór zajęć jest naprawdę duży, wystarczy tylko trochę pomysłowości. Warto skorzystać z możliwości zakupu nowych zabawek edukacyjnych. Zabawki edukacyjne są naprawdę ciekawą alternatywą dla telewizji i komputera. Nie muszą tylko i wyłącznie uczyć, ważne, żeby sprawiały dzieciom radość. Są to wszelkie gry planszowe, klocki, mówiące pióra, układanki. Kupując zabawki pamiętajmy też, że przedmioty przeznaczone dla dzieci powinny być bezpieczne. Ich podstawowym zadaniem jest rozwijać, edukować i przede wszystkim podobać się dziecku. Jeśli zabawka nie trafi w gusta dziecka, nie będzie używana, choćby była według rodzica najpiękniejsza, najbardziej mądra i najbardziej praktyczna. Tu decyduje dziecko.

Pamiętajmy – zabawki edukacyjne przede wszystkim rozwijają i pobudzają wyobraźnię, uczą jak nawiązywać kontakty z otoczeniem i służą do wspólnej zabawy z rodzicami lub rodzeństwem, a w ten sposób nawiązują się trwałe więzi rodzinne.

Puzzle, jesienne ludziki, kolorowe listki…

Odkurzenie dawno nieużywanych puzzli wcale nie będzie błędem. Pokażemy dzięki nim, jak piękne i fantastyczne obrazy da się ułożyć z małych elementów, a tym samym wprowadzimy dziecko do świata sztuki. Puzzle ćwiczą przede wszystkim koncentrację, uczą dziecko cierpliwości, wprawiają w ruch małe rączki i co najważniejsze – ich ułożenie w końcowym efekcie daje maluchowi poczucie zwycięstwa a nawet odniesienia swoistego sukcesu (ciekawą ofertę puzzli znajdziesz tutaj https://modino.pl/puzzle).

Inną formą zabawy może być zrobienie jesiennych ludzików. Ruszmy swoją wyobraźnię. Na spacerze zbierajmy żołędzie, kasztany, szyszki. W domu na pewno znajdą się koraliki, kolorowe włóczki i inne ciekawe dodatki, które można wykorzystać tworząc ludziki i zwierzęta ze skarbów jesieni. Podczas spaceru dziecko nie będzie się nudziło, a potem – wieczorem – razem z nim stwórzmy świetne laleczki, które posłużą dziecku do zabawy przez wiele dni. Jest to doskonała zabawa dla mamy, taty i ich pociechy, która rozbudzi kreatywność i pokaże możliwości plastyczne dziecka. Sami bawiliśmy się tak w przeszłości, a każdy czekał z niecierpliwością na kasztany, żołędzie i szyszki… Z kolorowych liści można stworzyć też fantastyczne obrazki – przyklejając je do kartki papieru wyczarowuje się wymyślone postacie, zwierzęta – prawdziwe i nieprawdziwe, dziwne stwory, ufoludki. Liście można pomalować farbkami i w ten sposób powstanie unikatowe dzieło. Taka zabawa dziecku na pewno się łatwo nie znudzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *