Zabezpieczenie drzwi do garażu – jak uchronić się przed włamywaczami?

Istnieje wiele sposobów, za pomocą których włamywacze są w stanie wejść do domów. Najczęstszym sposobem, uwierz lub nie, jest wejście przez drzwi frontowe. Ale nie tak daleko są okna i drzwi garażu. Być może najbardziej szokującą statystyką jest to, że ponad 25% włamań eskaluje do osobistych napaści, więc pojęcie dżentelmeńskiego włamywacza jest w dużej mierze mitem. Mając to na uwadze, przyjrzymy się zamkom do bram garażowych, ich różnym rodzajom, ich zaletom i wadom oraz temu, który jest odpowiedni dla Twojego domu.

Wybór odpowiedniego zamka do drzwi garażowych

Dopóki bezpieczeństwo bramy garażowej nie będzie wysokiej jakości – wszystkie nowoczesne zabezpieczenia przednich drzwi i okien nie będą miały znaczenia. Nawet jeśli włamywacz dostanie się tylko do garażu, masz tam przecież cenne przedmioty, jeśli nie samochód to takie jak elektronarzędzia, a może nawet drogi motocykl, który możesz stracić. Dlatego wybór odpowiedniego zamka do bramy garażowej jest kluczowy. Oto kilka popularnych rodzajów zamków do bram garażowych.

Klamki typu T

Klamki typu T były kiedyś bardziej popularne niż obecnie, a to dlatego, że chociaż świetnie radzą sobie z zabezpieczeniem garażu, zostały całkiem skutecznie przyćmione przez inne, bardziej zaawansowane technologicznie opcje bezpieczeństwa, takie jak te, które możesz znaleźć na https://klamki-bartex.pl. Podobnie jak w każdym innym typie komercyjnego zabezpieczenia bramy garażowej, musisz wyjść z samochodu, aby otworzyć drzwi garażu. Mimo to stanowią względnie bezpieczną metodę zamykania drzwi, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy w firmie.

Cyfrowa blokada klawiatury – dzięki cyfrowym blokadom bez kluczyka wprowadzasz swój kod do klawiatury, która odblokowuje drzwi. Kod ten można zmienić w dowolnym momencie i prawdopodobnie warto go regularnie zmieniać. Nie ma możliwości wybrania cyfrowego zamka bez użycia klucza i jako takie zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Jednak, jak wspomnieliśmy powyżej, musisz wyjść z samochodu, aby wprowadzić kod na klawiaturze.

Blokada za pomocą linii papilarnych

Podobnie jak blokada przy wykorzystaniu klawiatury, blokada linii papilarnych jest bardzo bezpieczna. Ponieważ Twój odcisk palca jest unikalny, niemożliwe jest naśladowanie go lub odgadnięcie czy wykradzenie właściwego kodu. Ponadto wiele różnych odcisków palców może zostać zaprogramowanych w systemie dla różnych osób w domu, dzięki czemu masz całkowitą kontrolę nad tym, kto dostaje się w ten sposób. Zaletą jest to, że nie trzeba ciągle przeprogramowywać kodu dostępu do kodu PIN. Wadą jest to, że systemy te mogą być drogie.

Który rodzaj zamka polecają specjaliści?

Każda doświadczona firma zajmująca się naprawą drzwi garażowych zaleca połączenie odpowiednie klamki, z systemem blokady przy wykorzystaniu odcisków palców na drzwiach garażu oraz rygiel na drzwiach łączących garaż z pomieszczeniami mieszkalnymi w domu. To  podejście zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa. I chociaż musisz wyjść z samochodu, aby uzyskać dostęp do drzwi – warto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *