Jak zabezpieczyć przednią szybę w samochodzie?

Uszkodzenie przedniej szyby w samochodzie jest dosyć częstym zjawiskiem. Niestety w nowych autach szyby nie są zbyt wytrzymałe, a nawet drobne kamyczki mogą doprowadzić do ich pęknięć i zarysowań. Nienaganny stan przedniej szyby jest niezwykle istotny dla dobrej widoczności i bezpieczeństwa jazdy. Chcąc uchronić się przed koniecznością jej wymiany, warto zainwestować w specjalną ochronę.

Zabezpieczenie szyby folią ochronną – czy jest skutecznie?

Zabezpieczenie przedniej szyby poprzez nałożenie na nią folii jest coraz popularniejszym rozwiązaniem. Wielu kierowców spotkało się z sytuacją, kiedy to kamyk wyrzucony spod kół samochodu uderzył w jej powierzchnię. Niekiedy doprowadza do zarysowań, a w przypadku dużej siły uderzenia- nawet do jej rozbicia. W tym wypadku kierowca musi liczyć się z dużymi kosztami związanymi z wymianą szyby. Zabezpieczenie szyby folią ochronną zapewnia jej dodatkową barierę. Wszelkie niepożądane przedmioty, które mają z nią kontakt, natrafiają w pierwszej kolejności na folię, dzięki czemu szyba pozostaje w nienaruszonym stanie. Ewentualne płytkie rysy da się z łatwością naprawić. Specjalna folia na przednią szybę produkowana jest na bazie poliestru o znakomitych właściwościach. Tworzywo to jest wysoce elastyce oraz wytrzymałe. Okleinę można termoformować, dzięki czemu idealnie przylega do powierzchni szyby. Produkty te charakteryzują się potwierdzoną w testach odpornością na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i odklejanie nawet przy szybkiej jeździe.

Zalety folii ochronnej na szybę czołową

Szyba przednia jest szczególnie narażona na uszkodzenia. Podczas jazdy owiewana jest wiatrem, który niesie ze sobą cząstki asfaltu, piasku i innych elementów. Wraz z czasem dochodzi także do jej matowienia, przez co traci swoją przejrzystość. Zabezpieczenie przedniej szyby poprzez nałożenie folii ochronnej niesie ze sobą wiele korzyści.

Folia jest niebywale elastyczna, dzięki czemu amortyzuje uderzenia cząsteczek materiału, stanowiąc skuteczną ochronę przed uszkodzeniem. Ponadto stanowi sposób ochrony szyby przedniej przed wyszczerbieniami, do których by doszło po uderzeniu np. cząstki asfaltu, kamyka. Warto też dodać, że takie rozwiązanie wyposażone jest w powłokę hydrofobową, a więc usprawnia odprowadzanie wody deszczowej. Utrudnia też kumulowanie się i przywieranie do powierzchni szyby brudu oraz kurzu. Folia perfekcyjnie przylega do szyby, gwarantując przejrzystość szkła. Ogranicza przenikanie promieni słonecznych, jest odporna na rozrywanie oraz pękanie. Warto też dodać, że nie ogranicza pracy czujników oraz wycieraczek.

Folia na przednią szybę to skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy zachować ją w nienagannym stanie, a przy tym zaoszczędzić na wydatkach związanych z jej ewentualną naprawą czy wymianą.

Czemu warto posiadać dobre stoły warsztatowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *