Jak dobrze zabezpieczyć własny samochód?

Posiadanie samochodu to wspaniała rzecz. Pomaga załatwić swoje sprawy w szybszy i wygodniejszy sposób. Zabiera cię do pracy, a nawet przewozi dzieci w razie potrzeby.

Podobnie jak wiele dużych innych inwestycji – również samochody mają potencjał, aby ponieść ogromne rachunki za naprawy i inne nieoczekiwane wydatki w przyszłości. Jednak zawsze możesz się na nie przygotować. Zebraliśmy kilka wskazówek, jak lepiej zadbać o swoją inwestycję i ewentualnie uniknąć ogromnych wydatków.

Bezpieczeństwo ma znaczenie: jak chronić samochód przed kradzieżą?

Bezpieczeństwo Twojego samochodu nigdy nie powinno być zaniedbywane. Prawie co minutę dochodzi do kradzieży pojazdu. Chociaż 50 procent tych skradzionych samochodów zostało odzyskanych, ponowne połączenie ze skradzionym samochodem rzadko jest wspaniałym doświadczeniem. Skradzione samochody można dość łatwo zdemontować z niektórych części, a nawet mogą wrócić w całości. Aby chronić swoją inwestycję przed złodziejami, należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

Upewnij się, że wszystkie klucze są schowane w bezpiecznym miejscu. Złodzieje wiedzą, że niektórzy właściciele samochodów chowają zapasowe kluczyki pod samochodami. Robienie tego w zasadzie powoduje kłopoty. Zabezpiecz swoje klucze i upewnij się, że nie są dostępne dla złodziei.

Zabezpiecz swój samochód za każdym razem, gdy go zostawiasz. Za każdym razem, gdy parkujesz w miejscu publicznym lub na własnym podjeździe, powinieneś dokładnie sprawdzić, czy zamknąłeś okna i drzwi. Właściciele samochodów często zapominają o tym bardzo podstawowym środku bezpieczeństwa, narażając swoje samochody na niebezpieczeństwo.

W przestrzeni publicznej parkuj inteligentnie. Dobrym pomysłem jest zaparkowanie w dobrze oświetlonym miejscu, ale biorąc pod uwagę, jak bezczelni stali się teraz przestępcy, dobrze oświetlone miejsce może nawet ich nie powstrzymać od kradzieży samochodu. Dobrym pomysłem jest parkowanie w pobliżu wejść do budynków lub w pobliżu miejsc, w których znajdują się pracownicy ochrony lub kamery.

Alarmy i GPS mogą mieć ogromne znaczenie. Twój samochód ma wbudowany alarm, więc używaj go. Możesz także zainwestować w system śledzenia GPS, który wysyła alerty na smartfon lub komputer. Pozwala to również na podanie władzom dokładnej lokalizacji pojazdu w niefortunnym przypadku, gdy zostanie on skradziony.

Zdobądź urządzenie antykradzieżowe. Oprócz uzyskania zniżki na ubezpieczenie samochodu, zakup urządzenia zabezpieczającego przed kradzieżą unieruchomi Twój pojazd, jeśli jest podłączony do sieci.

Zabierz ze sobą kierownicę. Dla niektórych jest to uważane za ekstremalne, ale jeśli złodzieje wejdą do twojego samochodu, nadal nie będą mogli go ukraść.

Zabierz ze sobą kosztowności. Jeśli jednak zdecydujesz się zostawić je w pojeździe, upewnij się, że nie są one widoczne – tutaj pomoże przyciemnianie szyb Gdańsk. Kosztowności mogą zachęcić potencjalnych złodziei do włamania się do Twojego pojazdu. Na koniec – nigdy nie zostawiaj uruchomionego samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *