Zabiegi pielęgnacyjne samochodu – o czym nagminnie zapominają Polacy?

Pielęgnacja auta dla wielu osób jest równie ważna, jak pielęgnacja urody. W rzeczywistości jednak nie chodzi jedynie o kwestie estetyczne. W przypadku samochodu bardzo na czasie jest powiedzenie: jak dbasz, tak masz. Jeśli będziemy dbać o auto z zewnątrz i wewnątrz, będzie nam służyło zdecydowanie dłużej niż zaniedbany, mało elegancki samochód.

Aby auto służyło nam przez długi czas, nie można zapominać o regularnych przeglądach i naprawach wszelkich uszkodzeń, nawet tych najdrobniejszych, które wydają się mało istotne. Także one mogą być przyczyną wielu poważniejszych awarii w przyszłości. Samochód należy również często myć i pielęgnować, gdyż drobinki brudu i kurzu nie są korzystne dla karoserii. Brudna karoseria o wiele łatwiej ulega zarysowaniom i wszelkim uszkodzeniom, dlatego dbajmy o regularne wizyty na myjni. Pamiętajmy też, że brudny i zaniedbany samochód nie najlepiej świadczy o właścicielu auta. Nie trzeba od razu czyścić go i polerować codziennie, ale systematyczne czyszczenie jest jak najbardziej wskazane.

Zapominamy o woskowaniu i polerowaniu

Wiele osób, które przyjeżdżają na myjnię, zajmuje się jedynie opłukaniem auta, a nie przykłada zbyt wiele uwagi do kwestii polerowania czy wycierania. Tymczasem woskowanie samochodu jest równie ważne jak depilacja woskiem czy inne zabiegi urodowe. Auto musi być nie tylko czyste, ale również zabezpieczone przed wnikaniem w lakier różnych drobinek brudu, kurzu czy innych niekorzystnych substancji. Samo mycie nie wystarczy – warto zainwestować w profesjonalne preparaty, które pokrywają lakier samochodowy niewidoczną warstwą wzmacniającą i ochronną. Takie polerowanie samochodu warto wykonywać tak samo często, jak jego mycie. Dzięki temu nie tylko samochód będzie się dobrze prezentował, ale również będzie właściwie zabezpieczony. Trzeba pamiętać, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego przede wszystkim warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie lakieru samochodu.

 

Pranie tapicerki

Wiele osób przykłada sporo uwagi do dbania o auto z zewnątrz, zapominają natomiast o tym, że wnętrze również wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Warto raz na jakiś czas bardzo dokładnie odkurzyć wnętrze samochodu, a także oczyścić lub wyprać tapicerkę. Jeśli z foteli korzystamy codziennie przez wiele miesięcy, nie ma co się dziwić, że stają się one siedliskiem brudu, kurzu i różnego rodzaju pyłu. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnych firm, które posiadają specjalistyczny sprzęt do prania tapicerki. Dzięki temu można mieć pewność, że siedzenia będą wyczyszczone bardzo dokładnie i z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Jeśli będziemy dbać o samochód, to nawet model, który ma już lata świetności za sobą, będzie nam służył jeszcze długo i bezproblemowo. Warto o tym pamiętać, gdyż wiele zaniedbań w pielęgnacji samochodu powoduje, że później naprawa różnych uszkodzeń jest zdecydowanie bardziej kosztowna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *